Jak stworzyć swoją grę чайнику

Jeśli spojrzeć na 20 lat temu, to można sobie przypomnieć, jak gry komputerowe były w jakiś niewytłumaczalny cudem, a ich twórcy były niemal bogami nowych technologii. Dziś nowy shooter lub symulatorem już mało kogo dziwi – wygrywa wielkość budżetu, załączonego do nowego fizyczne lub silnik graficzny, a technologia tworzenia gier są dostępne dla każdego zainteresowana nimi użytkownikowi komputera, nawet najbardziej „чайнику”.

Jak stworzyć swoją grę чайнику

Trzeba

  • Komputer, dostęp do internetu, program Game Editor, kompilator odpowiedniego języka programowania, Adobe Photoshop.

Instrukcja

1
Każda gra zaczyna się od pomysłu. Jak wiadomo, najbardziej popularna gra na świecie – tetris, który różni się właśnie pomysł, a nie fizyki, fabułą i efektami specjalnymi. Rozejrzyj się wokół siebie, być może, jakąś zabawę jeszcze na to nie wpadli zrealizować w stylizacji postaci i masz wszelkie szanse, aby stać się sławnym. Określ gatunek, poćwicz pomysł i jasno zdecydować, co chcesz uzyskać w efekcie końcowym.
2
Jeśli twój pomysł nie wymaga grafiki 3D, wdrażania cech fizycznych i innych „problemów” związanych wielkim komercyjnym projektom, to należy zwrócić uwagę na program do tworzenia dwuwymiarowych gier Game Editor. W niej można zrobić dowolny mini-grę z własną fabułą i grafiką, którą należy wcześniej przygotować w edytorze graficznym, np. w programie Photoshop. Interfejs Game Editor a w pełni w języku angielskim, ale to nie przeszkodzi opanować ją nawet „чайнику”, bo w sieci jest masa forów i instrukcji do tego programu. Tworzenie własnych gier w Game Editor najlepiej zacząć od nauki i przeróbki gotowych próbek gier, pochodzących z programem.
3
Jeśli potrzebujesz więcej zasobów lub czujesz w sobie potencjał programisty, to stwórz swoją grę na jakimś języku programowania: C++, Delphi, itp. na Przykład, po zapoznaniu się z podstawy Delphi, można w bardzo krótkim czasie stworzyć jakąś grę planszową typu szachy lub backgammon. A C++ w ogóle jest głównym językiem do pisania gier na nim powstały takie legendy, jak Warcraft i Doom. Przeczytaj poradniki i fora dotyczące tych języków programowania, zdemontować przykłady tworzenia gier na nich i zacznij tworzyć własne kreacje.
4
Ubić rękę na klasycznych przykładach. Po zapoznaniu się z całą dokumentacją, napisz samodzielnie tetris, wąż i szachy/warcaby w wybranym języku programowania, przy czym grafikę do nich twórz też sami. Po tak wykonanym warsztatu każda gra, którą można stworzyć w domowych warunkach, będzie ci sił.
Należy zwrócić uwagę
Nie starają się stworzyć sami nowy Crysis czy Need for Speed. Do tego potrzebne są setki tysięcy dolarów inwestycji, duży zespół specjalistów i biuro, wyposażone w najbardziej wydajnymi komputerami.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.