Jak smażyć ukształtowany-kebab

Ukształtowany-kebab odnosi się do potraw kuchni orientalnej i stanowi zmielone kawałki mięsa, pieczone w sosie własnym. Ten mięsny przysmak tradycyjnie przygotowuje się z jagnięciny z dodatkiem słoniny i dużej ilości cebuli.

Jak smażyć ukształtowany-kebab

Trzeba

  • — 1 kg młodej jagnięciny;
  • — 50-70 g кудрючного sadło;
  • — 5 szt. cebuli;
  • — 1 cytryna;
  • — sól
  • przyprawy
  • zioła do smaku.

Instrukcja

1
Wyczyść umyte mięso z błon i ścięgien, drenaż na papierowym ręczniku. Do gotowania ukształtowany-кебаба najlepiej nadaje się udziec jagnięcia lub młodej jagnięciny. Cebulę oczyścić. Posiekać miąższ, курдючное smalec i cebulę bardzo ostrym nożem na małe kostki. Lub posiekać składniki w maszynce do mielenia mięsa, blenderze. Курдючное smalec można zastąpić słoniny lub masłem.
2
Dodaj do mięsa, sól, pieprz i inne przyprawy według uznania, wymieszać. Bardzo ważne jest, aby dokładnie wyrobić farsz do ukształtowany-кебаба, aby kotlety podczas smażenia nie rozpadł i nie zboczyliśmy z szaszłyki. Na początek, jak należy вымесите mielone rękami, a następnie wyrównać je o drewnianą deskę w ciągu kilku minut, dopóki masa nie stanie się elastyczna i lepka. Po tym gotowe mielone mięso pozostawić na 1,5-2,5 godziny w zimnym miejscu.
3
Слепите z mięsa mielonego podłużne kiełbaski, zwężające się na końcach. Okresowo należy zwilżyć dłonie w zimnej wodzie, aby mięso nie прилипало do rąk. Delikatnie нанизывайте kotlety wzdłuż na szaszłyki i dodatkowo обхлопайте mielone mięso ze wszystkich stron, aby lepiej się zaklinować.
4
Przygotuj grill. Piec ukształtowany-kebab na rozżarzonych węglach, stale obracając szaszłyki. Nie передержите mięso na ogniu, inaczej пересохнет. Jeśli umieści się gotowy ukształtowany-kebab ostrym patykiem, z niego popłynie przezroczysty sok.
5
Umieść ukształtowany-kebaby na kratce, jeśli można gotować je w warunkach domowych. Na dnie piekarnika ustawić blachę do стекающего tłuszczu. Rozgrzej piekarnik do 250°C. Smażyć kiełbaski w ciągu 15 minut z jednej strony, a następnie jeszcze około 5 minut z drugiej.
6
Zdejmij smażone rumiany ukształtowany-kebaby z szaszłyki, w razie potrzeby, posypać mielonym сумахом i zawinąć w pokrojony chlebek pita. Od razu podawać do stołu. Do ukształtowany-кебабам poproś zieleń, pierścienie cebuli, smażone pomidory, sos ткемали.
logo
Article Categories:
Przepisy kulinarne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *