Jak выделать skórkę sable

Polowanie na bestie interesuje się wystarczająco duża liczba ludzi. Szczególnie w cenie u nich drobne zwierzęta, futro których używany jest do produkcji шуб, kołnierze i czapki. Jednym z takich jest sobol. Ale aby skóra jego była nadaje się do dalszego użytku, łowcy, należy wiedzieć, jak prawidłowo ją выделать.

Jak выделать skórkę sable

Trzeba

  • – skórka sable;
  • – tępy nóż;
  • – płaski stół;
  • – rohatyna;
  • – drobne ząbki;
  • – szmaty.

Instrukcja

1
Na początek ocenić skórę sable na zewnątrz. Jeśli znajdziesz na nim drobne pęknięcia lub zasinienie, od razu wyrzuca z jej kosztów o 10 %. Dostępne są na tyle duże плешивин sprawia, że futro уцененным na kwartał. Od dostępności tych uszkodzeń zależy ubiera się w całej skóry w ogóle – przecież w żadnym wypadku nie można dopuścić do tego, aby stały się one bardziej widoczne i więcej.
2
Przed przystąpieniem do wykonania upewnij się, że nie ma żadnych kości w ogonie lub łapach. Jedyne, co pozostaje na miejscu – to nos. Następnie dokładnie wytrzeć skórkę sable z wewnętrznej strony z resztek tłuszczu i mięsa. Teraz można przystąpić bezpośrednio do ubieranie.
3
Naciągnij skórę na specjalnie przygotowanej powierzchni. Najlepiej do tych celów nadaje się drewniany stół z równym i szerokim blatem. Skórę sable rozłożyć na stole мездрой na zewnątrz. Мездра – to dolna warstwa skóry. Najlepiej do pierwszej rozbiórki мездры użyć dystansowe. Przeciągnij na nich skórę i zainstaluj je na powierzchni stołu. Czyścić мездру tylko tępym nożem. Konieczne jest to, aby nie uszkodzić powierzchni skóry i nie przycinać głęboko siedzące korzenie włosów.
4
Подчистите siniaki. Po ich usunięciu należy zwracać szczególnie baczną uwagę na obszar ogona, uszu i łap sable. Jeśli ich ignorować, może rozpocząć подпревание skóry. Przecież krew tkwią w fałdach, będzie z czasem pogarszać, co powoduje problemy ze skórą w ogóle – pogorszy się jakość wyrobu, jego trwałość znacznie się zmniejszy. Zdejmij skórę z rozpórek, odkręć ją na zewnątrz i położyć płasko na biurku.
5
Wyczyść соболиную skórkę z zewnętrznej strony. Usuń wszystkie krwawe plamy. Jeśli są jakieś inne zanieczyszczenia, taktuje i ich. Pracować z zewnętrzną stroną skórki, należy przy pomocy czystej, suchej ściereczki i grzebienie. Po przeprowadzeniu prac porządkowych suszenie соболиную skórę. Ale trzeba to robić nie tylko. Delikatnie napiąć skórę na włócznię. Należy to zrobić tak, aby nie pojawiały się łzy. W przypadku, jeśli jednak nie obyło się bez uszkodzeń, delikatnie szyć i wypełnić uszkodzone miejsca. Futro przeczesz.
Porada
Wysuszyć skórę sable według standardów należy мездрой w górę. Czyli po tym, jak wyczyścić ją od zanieczyszczeń, delikatnie odkręć ją i dopiero potem naciągania skóry na włócznię. Aby nie сползала, zamocuj ją na krawędzi małych gwoździ. Tylko rób to bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.