Jak robić na drutach szalik szydełku

Ciepły, przytulny szalik w chłodnej porze roku, nie tylko ogrzewa swoim ciepłem, ale i odświeża styl odzieży. Biorąc pod uwagę modne prądy w świecie robótek na drutach, które dają duży wybór akcesoriów tego typu, można wykonać oryginalny szalik, a nie tylko sobie, ale i swoim bliskim jako prezent.

Jak robić na drutach szalik szydełku

Trzeba

  • – przędza „Trawka” lub буклированная;
  • – hak № 3,5 – 4,5;
  • – nożyczki.

Instrukcja

1
Bardzo wygodne do pracy używać буклированную przędzy lub nici „Trawka”, które z racji swojej objętości struktury ukrywają wszystkie możliwe obszarów problemowych i nierówności, które powstają w trakcie pracy (np. po polach szwaczka). Trójkolorowa буклированная przędza idealnie nadaje się nawet dla najbardziej prosty dzianiny szydełkiem. W tym przypadku urządzenie będzie wyglądać idealnie, a trzy kolory szalik pozwolą harmonijnie dobierać elementy garderoby. Szalik można skojarzyć o różnej długości i szerokości, w zależności od jego przeznaczenia. Optymalnym rozwiązaniem jest wykonanie szalik o długości do 1,5 m i szerokości do 20 cm nitki grube, to należy od razu określić – zakłada się, czy umieścić go na pół, tak jak zbyt grube produkt może powodować pewne niedogodności.
2
Aby rozpocząć drutach weź przędzy, hak i zrób łańcuch z 30 powietrznych zawiasów. 1 rząd, począwszy od trzeciego powietrznej pętli, zwiąż kolumna z накидом. Każdy kolejny rząd kontynuować na drutach również kolumna z накидом. Aby był równy krawędzi (bez ucisku), przed każdym nowym obok koniecznie rób 2 powietrzne pętli. Zwiąż szalik o długości 120-150 cm, po czym zamocować ostatnią pętlę. Szalik można połączyć i proste kolumna. Aby to zrobić, wpisz 25 powietrznych zawiasów. 1 rząd zwiąż, począwszy od drugiego powietrznej pętli. Na początku każdego kolejnego rzędu rób jedną powietrzną pętlę – to zapewnia gładkie krawędzie produktu. Do tej dzianiny użyj haka większy, w porównaniu z poprzednim wyglądem. Po zakończeniu zrób grzywkę lub pędzla.
3
Fabrykować pędzla szalik, należy zrobić przedmiotu w postaci cięcia nici. Dla ułatwienia można skorzystać z książką z grubą okładką. Nawiń przędzy na długości książki, pokroić otrzymany motek z dwóch przeciwnych stron. Uzyskuje pokrojone kawałki nici (na przykład, do 20 cm), które będą frędzle szalik. Zrób kok z 3-6 nici, biorąc pod uwagę, że każda z nich będzie składać na pół, a więc ostatecznie wynosić 10 cm. Wprowadź hak w jednym z dolnych krawędzi szalik, weź środek wiązki i przeciągnij przez napływającą pętlę jego końce. Będzie jeden długi pędzel. Zrób takiego ozdoba przez co 3-4 kreski. Przeczesz uzyskanych grzywkę i wykończenia krawędzi na jednym poziomie. Nie mniej ciekawie będzie wyglądać wariant, w którym frędzle подрезана na ukos lub w fale, co daje produkt oryginalność.
Porada
Im większe rozmiary struktura przędzy, tym najlepiej z wykonania będzie wyglądać produkt.

logo
Kategoria:
Rękodzieło

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.