Jak robić na drutach w dwie nitki na drutach

W instrukcjach szydełkowania często spotyka się zalecenie „dzianiny w dwie nitki”. W niektórych przypadkach jest to konieczne, aby uzyskać płótna grubej dzianiny („wątek w dwa dodawania”). W innych – są używane nici z dwóch клубков w różnych kolorach, aby uzyskać двуцветную ubrania lub prosty żakardowe wzór. Podczas pracy z podwójnej przędzy należy zwrócić uwagę na pewne sztuczki, które ułatwiają zadanie вязальщице i pomagają spełniać produkt bez zarzutu.

Jak robić na drutach w dwie nitki na drutach

Trzeba

  • – bezpośrednie i okrągłe igły;
  • – dwa мотка pasma jednego lub różnych kolorach.

Instrukcja

1
Weź dwie cewki przędzy tego samego koloru, grubości i struktury i delikatnie wyrównaj końce dwóch nici. Zacznij przewijać dwie cewki w jednej z nicią w dwa dodawania. Staraj się skończyć przycisk z podwójną przędzy dość mocno, nie należy włókna do towarzystwa, w przeciwnym razie istnieje ryzyko ich pomylić.
2
Sprawdź tylko, że wyodrębniony fabryczny motek przędzy. W niektórych przypadkach z jego połowy (wewnętrznej części) można wyciągnąć odwrotny końcówkę nici. Jeśli przędza z łatwością wyciąga z obu stron мотка, to można się obejść bez żmudnego przewijania dwóch клубков.
3
W procesie dziania po prostu dopasować przeciwległe końce nici i stopniowo rozciągnąć „ogonek” od wewnątrz мотка.
4
Jeśli вяжете w dwie nitki z jednej cewki, staraj się nie popełniać błędów w obliczeniach oczek i rzędów. Rozpuścić związane w podobny sposób produkt będzie o wiele trudniejsze, niż w przypadku normalnej drutach-ramienna w jedną nić.
5
Pracować z dwoma мотками przędzy o różnych kolorach, może być konieczne podczas wykonywania żakard wzór. Aby rozpocząć drutach, należy wybrać odpowiedni schemat przyszłości z obrazu na płótnie lub narysować go samodzielnie na komórkowym arkuszu. Muska komórki-zawiasy odpowiednimi kolorami.
6
Uważnie obserwuj gotowego schematu przyszłości двуцветного wzoru i pracować na przemian to jedną, to drugą nicią. Przy tym нерабочая przędza będzie przeciągały się na odwrotnej stronie płótna.
7
Staraj się nie ściągać na drutach. Pracy powinny leżeć swobodnie, ale i nie spędzać czas w „wolnym powietrzu”. Aby nitki nie zawiedli, umieść je w worki foliowe lub specjalne urządzenia do żakard na drutach.
Porada
Podczas dziania przędzy w dwa dodawania można używać kulek z różnych (bliskich na palecie kolorów lub kontrastowych kolorów. Na przykład, żółty i pomarańczowy, czarny i biały. Tak można wykonać nie tylko szczelne i ciepłe, ale i ciekawe kolorowe płótno.

logo
Kategoria:
Rękodzieło

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.