Jak przetrwać w komunalnych

Niestety, nie wszystkie rodziny mogą sobie pozwolić na zakup własnego mieszkania ze wszystkimi udogodnieniami. Dlatego czasem trzeba dzielić swój dom z zupełnie obcymi ludźmi, życie z którymi czasami staje się zupełnie nie do zniesienia.

Jak przetrwać w komunalnych

Instrukcja

1
Przygotuj się, że sąsiedzi będą się różnić od ciebie i wiekiem, i zainteresowaniach. Szanuj cudze zdanie i nie narzucić swoje. Nie staraj się jak najszybciej zaprzyjaźnić się z sąsiadami: trzymaj się na dystans, nie откровенничайте, ale i nie замыкайтесь w sobie. Z czasem, być może, będziesz w stanie pogodzić się z pewnymi dziwności i cechy charakteru innych mieszkańców komunalne.
2
Nie wtrącaj się w cudze konflikty, nie pozwól sobie plotkować, obgadywać czyny i słowa innych ludzi mają za plecami, komentować działania sąsiadów. Zachować neutralność i brać czyjąś stronę w sporach tylko w ostateczności. Nie próbuj udowodnić, że jesteś w czymś lepszy od innych: nie кичитесь swoim wykształceniem, pracą itp., ponieważ w tym przypadku o pokojowym współistnieniu już nie będzie mowy.
3
Sporządź harmonogram dyżurów i trzymać się go. Jeśli kilka osób w tym samym czasie zbiera się do pracy, trzeba też rozdzielić czas brania prysznica, mycia, gotowania śniadanie, aby nie ustawiały się kolejki do kuchni lub do łazienki. Regularne spóźnienia jest mało prawdopodobne, aby przyczynić się do poprawy stosunków między sąsiadami.
4
Utrzyma się od obraźliwych dowcipów i komentarzy o kolorze włosów, funkcjach kształtu, stylu życia, narodowości swoich sąsiadów. Jeśli masz gruba sąsiadka, zapomnij dowcipy o zbyt pełnych ludzi. Ukraińcy będą nieciekawe twoje dywagacje na temat хохлах i sadle, таджикам – o Rosji dla rosjan itp. Należy bardzo taktowny.
5
Nigdy, w żadnym wypadku nie pozwól sobie brać cudzych rzeczy lub wejść do pokoju sąsiadów bez pukania! Nieliczni ludzie będą tolerować to, że ktoś bierze ich osobiste kubek i talerz, kradnie ich jedzenie z lodówki. Również nie należy zostawiać brudnych naczyń w zlewie i wyrzucanie śmieci w miejscach publicznych.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *