Jak zabezpieczyć żelazny piec z cegły

Żelazne i murowane piece znacznie różnią się od siebie pod względem charakterystyki. Każda ma swoje zalety i wady. Обкладка metalowego pieca cegłą w pewnym stopniu pomaga połączyć ich zalety i zmniejszyć wady. Przy odpowiednim podejściu metalu i cegły można doskonale współistnieć ze sobą.

Jak zabezpieczyć żelazny piec z cegły

Trzeba

  • — pieca cegły ceramiczne;
  • — асбестовый karton;
  • — glinianym lub wapienno-cementowa;
  • — narzędzia murarza (kielnia, murarski, pion, itp.);
  • — metalowy wypoczynkowa.

Instrukcja

1
Przed przystąpieniem do murowania należy upewnić się, że podłoże, na którym stoi metalowa mikrofalowa, wytrzyma ciężar обкладочных cegieł. Przy znacznych rozmiarach kolei pieca może sięgać nawet kilkuset kilogramów. Oblicz około liczbę cegieł, które trzeba będzie przy murowaniu ścian o grubości pół cegły, i pomnożyć przez wagę jednego cegły (3,5 kg). Jeśli masz wątpliwości, czy podłoże wytrzyma ten ciężar, należy pod nośne belki podłogi w okolicy pieca dodatkowe podpory lub zorganizować osobny fundament do muru.
2
Mark wokół metalowego pieca miejsce do muru. Przy tym trzeba się pogodzić z warunku, że odległość między mikrofalową i wewnętrznymi powierzchniami muru powinna być nie mniejsza niż 0,5 i nie więcej niż 10 cm Przy małych wartościach luzu ściany kolei pieca będą się silnie nagrzewać, a jej żywotność spadnie, przy dużych – kamieniarstwo będzie zbyt wolno akumulować ciepło, co też nie jest pożądane. Jeśli piec jest wykonany z grubej lub opornym nierdzewnej, luz można zrobić mniej, jeśli z cienkiej stali węglowej – więcej. Średnio przyjmuje się ją na 3-5 cm.
3
Przybić na podłodze cienkie blachy w taki sposób, aby z zapasem nakładała się na oznaczone miejsce. Ułożyć na niego w tych miejscach, gdzie będzie murarskie, arkusz tektury асбестового.
4
Przygotuj zaprawą do murowania. W celu sprawdzenia jego jakości roll wiązka z gliny o grubości 8-10 mm i zjazd z niego pierścień o średnicy około 5 cm Jeśli pierścień свернулось bez pęknięć – twój roztwór jest zbyt tłusty, gdy rozpadło się na części – za chudy. Przy normalnym roztworze pierścień pozostaje w jednym kawałku, ale na nim pojawiają się małe pęknięcia. Doprowadzić gliny do normy można, dodając piasku (przy tłustej gliny) lub usuwając jego płukaniem (przy chudej gliny). Zaprawą można zastąpić zwykłym wapienno-cementowym ze stosunkiem 1:3.
5
Zacznij murowanie ścian o grubości pół cegły. Pierwszy rząd zrób pełny, w drugim w każdej ścianie zostaw po dwa otwory wentylacyjne o długości w pół cegły. Grubość spoiny utrzymuj 3-5 mm, zapewnić opatrunek szwów.
6
W okolicy drzwiczek pieca, należy wykupić drzwi. Jego wymiary powinny zapewnić komfortową obsługę pieca. Na górze otworu ułożyć dwa metalowe kuchennego (z zewnątrz i od wewnątrz ściany) dla percepcji obciążenia od górnych rzędów.
7
Przy składaniu góry pieca trzeba się pogodzić z własnych wymagań. Jeśli обкладывается банная mikrofalowa, do której nie stawiano żadnych dodatkowych wymagań oprócz czysto funkcjonalnych, mur można zakończyć na poziomie pieca, pozostawiając otwarte szczeliny pomiędzy położeniem i mikrofalową, niezbędny do wentylacji.
8
Jeśli chcesz nadać pieca kompletność i dekoracyjne, udekorować wierzch muru w postaci płaskiej powierzchni lub sklepienia. W takim przypadku należy w górnej części murowane z każdej strony weekend otwory wentylacyjne podobne do tych, jakie robili na dole. Jeśli обкладывается банная mikrofalowa, należy również przewidzieć i otwory w celu uzyskania dostępu do kamionka. Najbardziej wygodne konstruktywnym rozwiązaniem w tym przypadku jest połączenie tych otworów wentylacyjnych.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *