Jak zachowywać się z sąsiadami

Złe stosunki z sąsiadami mogą poważnie zepsuć nastrój. Dlatego, aby uniknąć możliwych konfliktów, należy prawidłowo zachowywać się z nimi. Nawet jeśli nie staniecie się przyjaciółmi, możesz istnieć we wzajemnie komfortowych warunkach.

Jak zachowywać się z sąsiadami

Instrukcja

1
Staraj się zminimalizować hałas. Po jedenastej w nocy nie włączyć głośno muzykę lub telewizor, nie należy pozwalać dzieciom krzyczeć lub urządzać głośne gry. Jeśli trzeba, na przykład, naprawa, porozmawiaj z sąsiadami z góry o harmonogramie przeprowadzenia takich prac, jak wiercenie lub rozbiórki ścian. W ten sposób można zminimalizować ewentualne roszczenia w tej sprawie.
2
Przestrzegać czystości w pomieszczeniach wspólnego użytku. Nie сорите na klatce schodowej, mów mi o tym śmieci do zbiorników lub zsypu. W razie potrzeby umówić się z sąsiadami o jakimś wspólnym obserwacji czystości, na przykład, cotygodniowego sprzątania. To pomoże w tym przypadku, jeśli sprzątaczka przychodzi na twój podjazd nieregularnie.
3
Bądź przyjazny. Opcjonalnie zaprzyjaźnić się z ludźmi, którzy mieszkają w pobliżu, ale jeśli przynajmniej będzie się z nimi regularnie przywitać, to tworzy pozytywną atmosferę.
4
Nie pali na klatce schodowej. Wśród swoich sąsiadów mogą być dzieci, alergicy i osoby, po prostu źle przenoszące dym tytoniowy. Nie należy szkodzić ich zdrowiu z powodu własnych nawyków. Do tych celów można użyć własny balkon lub mieszkanie.
5
Jeśli ci się coś nie podoba w działaniach sąsiadów, omów z nimi tę sytuację. Zrób to na spokojnie i przekonująco. Najlepiej nie doprowadzać do sytuacji, do rozlania wzajemnego podrażnienia. Całkiem możliwe, że sąsiedzi nawet nie wiedzą, że coś ci przeszkadzają.
6
W przypadku braku możliwości rozwiązywać problemy z sąsiadami w drodze negocjacji zachęć innych organizacji. Na przykład, na ludzi, шумящих po określonym czasie, można narzekać na komisariat policjanta. Także, jeśli masz starszy na wejściu lub w domu, odpowiedzialnie odnoszący się do swojej pracy, część problemów można rozwiązać z jego udziałem. Obiektywne spojrzenie na problem pomoże ci właściwie ją ocenić.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.