Jak się zachowywać z inspektorem

Inspektor – to urzędnik, który kontroluje przestrzeganie tych lub innych przewidzianych prawem norm i przepisów. Z nim można spotkać na drodze, w instytucjach państwowych lub w pracy. W niektórych przypadkach inspektor może nałożyć wizyta w domu. Jak prawidłowo powinniśmy rozmawiać z nim, aby uniknąć negatywnych skutków?

Jak się zachowywać z inspektorem

Trzeba

  • Uprzejmość, ofytsyalnost, prawne poznania

Instrukcja

1
Nie ignoruj wymagania inspektora, idź z nim bezpośredni kontakt, w przeciwnym razie mogą podejrzewać w przestępczych działaniach. Na przykład, jeśli na drodze stoi na przeszkodzie inspektor DPS, nie wolno jechać obok, udając, że go nie zauważyli. Nadal dogonić, nie czekaj do siebie przyjaznego relacje.
2
Inspektor lubią oficjalny ton. Dlatego najpierw dowiedz się jego tytuł, nazwisko, imię, imię ojca, spójrz służbową legitymację. Twój dostęp do niego musi być taktowny i uprzejmy, na przykład, można bezpiecznie nazywać go po imieniu-ojcu albo, co bardziej rozsądne, mówić: „Towarzyszu (panie) inspektor”. Unikaj zachować poufałość w komunikacji.
3
Rozmawiając z urzędnikiem, nie spieszcie się i nie denerwuj się, nie bój się go, w przeciwnym razie inspektor nabierze podejrzeń. Twój głos powinien brzmieć głośno i pewnie. Jeśli zadano pokazać jakieś dokumenty, należy je jak najszybciej. Ważne jest tylko, aby inspektor nie przekracza uprawnień służbowych. Do tego trzeba być prawnie doświadczonych człowiekiem, znanym z wszystkich wymagań określonych w obowiązujących przepisach prawa.
4
W przypadku wykrycia jakichkolwiek problemów postaraj się spokojnie porozumieć się z inspektorem, przyszedłszy do kompromisu, który zadowoli obie strony. Każdy urzędnik państwowy – żywy człowiek, który może zalogować się na swoje położenie. Na przykład, jeśli masz przy sobie nie ma wymaganych dokumentów, obiecajcie je zaprezentować osobie upoważnionej później.
5
Jeśli inspektor ujawnił wykroczenie, nie przeszkadzajcie mu sporządzić protokół. Gdy dokument zostanie wypełniony, można zgodzić się z jego zawartością, podpis, lub wyrazić sprzeciw wobec odmowy расписываться. W tym ostatnim przypadku trzeba wziąć udział w sądowej sprawie sądowej, która określa, kto ma rację, a kto jest winny.
6
W każdym razie dążyć do tego, by rozejść się z inspektorem na spokojnej nucie. W żadnym wypadku nie obrażaj go i nie zadawaj obrażenia ciała, nawet jeśli twoje opinie na jakiegoś kwestii znacznie rozeszły się.
Należy zwrócić uwagę
Polskie prawo jest bardzo niepewny. Aby pozostać na bieżąco z najnowszymi trendami, należy regularnie do zapoznania się ze wszystkimi aktualizacjami i dodatkami.

logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.