Jak wysłać paczkę do innego miasta

Codziennie na świecie produkuje się tysiące przesyłek. Ktoś wysyła prezenty do swoich bliskich, żyjących w odległych miejscach globu, a ktoś zawiera własny sklep internetowy i codziennie wysyła wiele paczek swoim klientom. Ale, tak czy inaczej, pocztą cieszy się coraz więcej ludzi, i z każdym dniem liczba przesyłek wzrasta, dlatego często i dla wielu pozostaje otwarte pytanie o to, jak prawidłowo zapakować i wysłać paczkę.

Jak wysłać paczkę do innego miasta

Trzeba

  • – wysyłany przedmiot;
  • – pewna suma pieniędzy (w zależności od wielkości przesyłki, jej wagi i metody dostawy);
  • – papier, polietylen lub pianka (do delikatnych przedmiotów).

Instrukcja

1
Przed wysłaniem przesyłki należy wszystko jak należy przygotować. Jeśli chcesz wysłać coś kruche, na przykład, porcelanową wazę, to koniecznie trzeba owinąć cały przedmiot w gazetę lub polietylen, aby uniknąć uszkodzeń podczas transportu. Jeśli przedmiot jest bardzo kruche i papieru nie wystarczy do ochrony przed uszkodzeniem, można zawinąć go w pianki. Przesyłkę nie trzeba pakować tylko w przypadku, jeśli będzie ona z listy załączników i zadeklarowanej wartości. W takim przypadku opakowanie odbywa się bezpośrednio w urzędzie pocztowym.
2
Dalej, na poczcie, gdzie odbędzie się projekt wysłania przesyłki, należy wybrać metodę wysyłania. To może być szybki EMS wysyłka z przesyłką kurierską, a może być i prosta wysyłka Pocztą Rosji. Pierwszy wariant jest droższy, ale o wiele szybciej i wygodniej. Oprócz metody dostawy, koszt zależy od masy paczki. Jeśli będzie ona przekraczać waga 2 kg, to będzie musiał zapłacić za każdy następny kilogram.
3
Po ważenia przesyłki dokonuje się jej układanie w pudełku. Rozmiar pudełka zależy od wielkości wysyłanego przedmiotu. Trzeba uważnie obserwować, jak układane są wysyłane paczki, albo zrobić wszystko własnymi rękami, aby dodać pewności bezpieczeństwa przedmiotu dostawy. W niektórych przypadkach przesyłka pakowana jest w pudełko, a w plastikowej torbie lub w прошитый worek.
4
Po zakończeniu opakowania przesyłki pracownik-mail, odbierający paczkę do wysłania, musi wydać odpowiedni dokument, potwierdzający, że dokładnie wysłałeś i zapłacił za przesyłkę na wskazany adres. W przypadku jakichkolwiek roszczeniach do pracy-Mail Rosji dokument ten może służyć decydującym argumentem na rzecz nadawcy.
5
Jeśli z jakiegoś powodu nie masz zaufania do poczty, czy przesyłka jest zbyt ciężka, to można skorzystać z usług prywatnych firm (na przykład, DHL). Jednak w tym przypadku wysyłka będzie kosztować znacznie droższe, ale jej szybkość i jakość będą pasować spędzonym środków. Wszystkie procedury rejestracji w prywatnych firmach zajmujących się dostawę, odbywają się podobnie pocztą. Koniecznie weź paragon, potwierdzający fakt, że wysłałeś paczkę przez tę firmę, aby uniknąć nieporozumień w sprawach spornych.
Porada
Starannie zapakować kruche przedmioty, aby uniknąć uszkodzeń podczas ich dostawy.

logo
Article Categories:
Różny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *