Jak wysłać paczkę do Uzbekistanu

Aby wysłać paczkę do Uzbekistanu, można skorzystać z usług Poczty Rosji lub skontaktować się ze specjalistyczną firmą, zajmującą się dostarczaniem paczek i przesyłek do innych krajów.

Jak wysłać paczkę do Uzbekistanu

Instrukcja

1
Odwiedź stronę internetową-Mail Rosji. W górnej części strony głównej wybierz opcję „Usługi”, a następnie w prawym rogu pojawi się przycisk „przesyłki Pocztowe”, kliknij na nią. W otwartym liście poznaj dwa punkty „Zasady odprawy przesyłek” (potrzebujesz informacji na temat określania adresu) i „Lista przedmiotów zabronionych do wysyłki”.
2
Zbieraj przedmioty, które chcesz przesłać do Uzbekistanu, psychicznie ocenić, w jaką kategorię międzynarodowych przesyłek trafia przesyłka. Poczta Rosji podziela wszystkie przesyłki między krajami na paczki (korespondencja, publikacje o wadze do 5 kg), „mały pakiet” (próbki towarów i małe przedmioty o wadze do 2 kg), worek „M” (wydrukowane próbki o wadze do 14,5 kg) i przesyłki (przedmioty o wadze do 20 kg). W zależności od tego, do jakiej kategorii należą przesyłka, Poczta polska ogłosi określony opłata za przesyłkę.
3
Odwiedź najbliższy oddział-Mail Rosji. Zaopatrz się w specjalne opakowania dla twojej przesyłki, jest to warunek konieczny, pakiety przedmioty mogą nie przyjąć. Sporządź listę przedmiotów, wypełnij formularze do wysyłania. Pamiętaj, że jesteś zobowiązany zapewnić pracownikowi-mail dokument potwierdzający tożsamość.
4
Napisz adres odbiorcy w Uzbekistanie. Należy pamiętać, że podczas dokonywania międzynarodowych przesyłek, należy pisać na adres łacińskimi literami. Możesz skopiować go na język uzbecki.
5
Zapłać opłata za międzynarodowe przesyłkę gotówką na Poczcie Rosji. Zachowaj paragon do momentu odbioru przesyłki przez adresata. Wstępnie można obliczyć koszt przesyłki, korzystając z тарификатором, dostępnych na miejscu.
6
Skorzystaj z usług kuriera, na przykład, DHL, PONY Express, Gwarant-Post, DPD. Firmy te świadczą usługi wysyłki korespondencji, przesyłek i ładunków. Ponadto, można śledzić odnalezienie przesyłki w trybie online, na stronach internetowych tych firm.
logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.