Jak poprawnie nakładać makijaż

Umiejętność nakładać makijaż — to prawdziwy cud. To właśnie od niego rozpoczyna się obraz postaci. Dzięki dobrze dobranej charakteryzator można zmusić widza uwierzyć, że przed nim znajduje się grecki bóg lub średniowieczny rycerz, książę i żebrak, Lacham-rzekła Baba-Jaga. Bez względu na ogromny asortyment kosmetyków, aktorzy najczęściej korzystają z tradycyjnych teatralnym makijażem.

Jak poprawnie nakładać makijaż

Trzeba

 • – gruby makijaż;
 • – krem „Нивея”, „Dzieci” lub wazelina;
 • – kilka podstaw cielisty (w teatralnych zestawach zwykle 2 lub 3);
 • – suchy makijaż, który ma odcienie skóry;
 • – puder;
 • – cienie;
 • – róż do policzków:
 • – гуммоз;
 • – klej;
 • – waciki;
 • – waciki;
 • – спонжики;
 • – pędzle;
 • – serwetki;
 • – lustro.

Instrukcja

1
Przygotuj wszystko, czego potrzebujesz. Wszystkie, z wyjątkiem teatralnego makijażu, kleju i гуммоза, można kupić w zwykłym парфюмерном sklepie. Гуммоз służy do tego, aby rzeźbić części, które nie jest w stanie uzyskać malowniczymi metodami. Na przykład, jeśli chcesz radykalnie zmienić kształt nosa. Do zestawu teatralnego makijażu dodać zwykły zestaw kosmetyczny. Do tworzenia teatralnego obrazu lepiej nabywać zapewniając im naturalny i takie same różu.
2
Makijaż można nałożyć malowniczym, rzeźbiarskiej lub mieszanych sposobów. Najczęściej stosuje się ostatni, ponieważ pozwala połączyć zalety pierwszego i drugiego. Opcja zależy od charakteru postaci, typu twarzy aktora, oświetlenia i innych czynników.
3
Rozważ swoją twarz. Na nim wypukłości i wgłębienia, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli chcesz zmienić kształt nosa i kości policzkowych — вылепите ich z гуммоза. Jest to materiał, bardzo przypominający plastelina i jest równie wygodny w obsłudze. Вылепите szczegół. Posmarować klejem wybrany obszar twarzy i szczegół. Odczekaj kilka minut i podłącz powierzchni.
4
Nałożyć warstwę kremu lub wazeliny. To konieczne, jeśli korzystasz z suchym makijażem. W obecności kwasów farb można obejść się bez smarowania. Nakłada się krem w kierunku masażu linii, czyli od nos łukami do policzków, od środka czoła do skroni, itp Nadmiaru tłuszczu nie powinno być. Jeśli pojawiły się one, zabierzcie je ściereczką.
5
W ten sam sposób nałożyć podstawę. Skorzystaj kosmetycznych gąbki, ale nakładać warstwy głównej można i palcem wskazującym palcem po gabinetem linii. Następnie rozprowadzić równomiernie na całej powierzchni. Nie należy zakrywać uszy i część szyi, która nie zostanie zamknięty kołnierz. Jeśli tego nie zrobisz, widz będzie się wydawać, że postać maskę.
6
Podczas korzystania z artystycznego odbioru nakładania makijażu obowiązują te same prawa, co i w malarstwie. Czyli wypukłości i wgłębienia są kosztem bardziej jasnych lub ciemnych kolorach. Na przykład, jeśli na środku czoła nałożyć farbę jaśniejsze podstawowego, to on wydaje się być wypukły. W ten sam sposób można optycznie zmienić kształt nosa i kości policzkowych.
7
Nanieść linie główne części. Powiedz kształt oczu i brwi, fałdy nosowo-wargowe, zmarszczki. Linie powinny być gładkie, jasne i gładkie. Nakładać je najlepiej wacików do uszu. Na tym etapie bardzo ważne jest, aby ręce nie drżały i linie miały tej grubości, która jest niezbędna. Ruchu, należy najpierw wypracować. Spróbuj sobie wyobrazić, jak można było nakładać makijaż na twarzy innego człowieka, a następnie spróbuj na swoim własnym.
8
Bardzo przydatne narysować twarz postaci na kartce. Jeśli гримируетесь pod gotowy obraz, wydrukuj dwa zdjęcia — portret bohatera i własne zdjęcie. Spróbuj zwykłymi kredkami pomalować swoją twarz tak, by było chyba na żądany obraz. Pamiętaj, jakimi farbami można malować różne części twarzy.
Należy zwrócić uwagę
Kolor podstawowy grima zależy od charakteru postaci, oświetlenia i innych czynników. Oczywiście, osoba europejskiej księżniczki będzie bledsza twarz pirata przy tym samym oświetleniu. Odpowiednio dla pierwszego znaku wybierz najjaśniejszy odcień, a dla drugiego — ciemniejsze.

Makijaż musi być w stanie nie tylko dobrze nakładać, ale i strzelać. Można to zrobić na kilka sposobów. Starzy aktorzy kręcą makijaż specjalnym plastikowym nożem, co. Można użyć алигнин lub tłusty krem. Rzeźbione elementy oddzielają specjalnym rozpuszczalnikiem, który można kupić tam, gdzie i klej.

Porada
Гримироваться konieczne nawet wtedy, gdy obraz postaci nie wymaga poważnej zmiany wyglądu aktora. Jeśli nie nałożyć farbę, to widz zobaczy płaskie невыразительное twarz. Można ograniczyć się minimalnym makijażem. W takich przypadkach osoba warstwą pudru, a brwi i oczy zwodzą zwykłym kosmetycznym ołówkiem. A te w podobnych przypadkach lepiej jest korzystać z wysokiej jakości kosmetyki do makijażu.

logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.