Jak rozwinąć obie półkule mózgu

Półkule mózgu pełnią różne funkcje. Lewa odpowiada za logiczne myślenie, a prawe – za wykonanie. Osoby, u których rozwinięte obie półkule, można łączyć w sobie naukowca i stwórcy, co daje mu znaczną przewagę nad innymi.

Jak rozwinąć obie półkule mózgu

Instrukcja

1
Ustal, która półkula mózgu jest wiodącym masz. W tym celu należy wykonać mały test. Skrzyżuj ręce na piersi i pamiętajcie, która znalazła się na górze. Następnie klaszczcie w dłonie – ponownie należy zauważyć, jaka ręka była górnej. Zewrzeć palce rąk w „zamku” – zapamiętaj rękę, оказавшуюся górnej. I ostatnie: spójrz na obraz przed sobą, zamykając na przemian oczy. Jeśli, zamykając prawe oko, widać, że obraz przesunął się w bok, to prawe oko wiodący, jeśli obraz jest przenoszony, kiedy został zamknięty lewe oko – wręcz przeciwnie.
2
U większości ludzi lewa półkula rozwinięte w większym stopniu, niż prawe. Sprzyja temu system edukacji. Z dzieciństwa dziecko uczy się myśleć logicznie, a czasem skarcić go za skłonność do фантазированию. Spróbuj działać również. Jeśli na świecie u ciebie jest lewa półkula mózgu, to postaraj się zapomnieć na chwilę o logice, przemyśleniach, предавшись marzenia. Zamknij oczy, wyobraź sobie, że biegasz po boisku. Co widzisz? Jakie zapachy czujesz? Im bardziej będą obrazy, tym lepiej.
3
Zanotuj wszystko, co udało ci się przedstawić. Облекая obrazy w słowną formę, można podłączyć do pracy lewej półkuli, w ten sposób twój mózg będzie w stanie w pełni rozwinąć swój potencjał. Pisarze często, tworząc dzieło, używają i prawa, i lewa półkula. Na początku w myślach rysuje bohaterów i sytuacji, a potem przenoszą obraz na papier.
4
Zapoznaj się z metodą фоточтения. Ona opiera się na użyciu podczas czytania książek prawej półkuli. Wiadomo, że za dosłowne rozumienie tekstu odpowiedzialna lewa część mózgu, tutaj czytelnik rezygnuje z dosłownego rozumienia informacji, koncentrując się na całej stronie w całości, a nie na pojedynczych słowach.
5
Jeśli jesteś praworęczny, naucz się pisać lewą ręką (jeśli leworęczny – prawym). Przy tym włączasz „bierne” półkula, zmusisz go do pracy. Nie bój się, jeśli na początku coś nie będzie się układało, pamiętaj, że twoim zadaniem jest trenować i dążyć do doskonałości.
logo
Article Categories:
Różny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *