Jak poluzować gumę

Elastyczna taśma lub nitka-guma (tzw. elastan) pozwalają na jezdni gromadzić się w piękne montażu i przymocować odpowiednią formę odzieży. Bez tego пошивочного materiału nie może obejść się wiele części do różnych modeli – bujne rękawy i puf, czasowej i chcesz rozpocząć flirt, кулиски i góra skarpet… Jeśli z jakiegoś powodu trzeba będzie poluzować gumę, postaraj się zrobić to bez szkody ubrania.

Jak poluzować gumę

Trzeba

  • – nożyczki;
  • – zamienna guma;
  • – angielska szpilka;
  • – zakłady krawieckie szpilki;
  • – maszyna do szycia;
  • – nici i igły;
  • – żelazko;
  • – gorąca woda.

Instrukcja

1
Najprostszym sposobem, aby rozciągnąć gumę do żądanej długości – wyciągnąć ją z otworu w подгибке odzieży i hem brakujący elastyczny odcinek. Można to zrobić ręcznie bezpośrednim i odwrotnym szwem.
2
Zostaw w miejscu połączenia taśmy uprawnień około centymetr szerokości, aby szwy nie puściły. Za pomocą agrafki włóż taką gumę na miejsce.
3
Jeśli elastyczna taśma nie przechodzi swobodnie przez kulisku (jak to bywa na pasie spódnice, koszulki w spodniach, rodzinnych gaciach itp.), osłabić jej będzie trudniej. Zespoły może składać się z kilku wąskich lub jednej szerokiej gumy, przy czym linie przechodzą w najbardziej elastycznym jezdni.
4
Czasami jest dozwolone po prostu przycinać zatrzask gumę w kilku miejscach. Na przykład, masz dzieci sukience z krótkimi присборенными rękawami. Jeżeli złożenia ciasne baby rękę, ostrożnie wykończenia oczek na тесьме na równych odcinkach opuszkami małych nożyczek. Staraj się nie zniszczyć główne płótno produktu.
5
Gdy rękaw wzrośnie do odpowiedniego rozmiaru, uzbrojeni nitką i igłą i delikatnie wzmocnić pozostałe nie przecięte oczek.
6
Inna opcja osłabienia elastycznej taśmy można polecić, jeśli montaż odzieży składa się z kilku nici elastanu (np. na palcach). Naciągnąć płótno i podcinaj elastyczne sznurki przez każdy drugi lub trzeci rząd.
7
Aby wydłużyć прошитую środku szeroką gumę, trzeba распарывать wszystkie stare szwy i wymieniać пошивочный materiał na większy. Na początek usuń wszystkie pocięte stare nici, a następnie włożyć nową taśmę wzdłuż linii starej подгибки i zamocować kołki.
8
Przeprowadź maszynowe szwy dokładnie śladami starych spoin. Zaleca się użyć specjalne miejsce „stretch” (jest bardziej przystosowana do pracy z elastycznej plecionki), albo podobny do niej zygzak.
9
Spróbuj rozciągnąć ciasną gumkę termicznej. Do tego zwilżyć działka odzieży z oplotem w gorącej wodzie, jeśli pozwala to materiał i kolorystyka płótna. Po tej problematycznej strefie można отпарить, wygładzić lub po prostu naciągnąć na odpowiedni kształt i dać rozciągnięty тесьме całkowitego wyschnięcia.
Należy zwrócić uwagę
Rozciąganie i osłabiając gumę, nie przesadzaj, w przeciwnym razie taśma może całkowicie stracić swoją elastyczność i przestanie nosić swoją główną funkcję wspierającą.

Porada
Ciasne gumki często rozciągają za pomocą gorącej wody, a przedsiębiorczy gospodyni robią to z fantazją. Na przykład, ciasne skarpetki są napinane na gorące butelki z szerokim odwrócony, i koronkę powoli słabnie w miarę chłodzenia szkła. Elastyczne zapięcia na sandałach i балетках rozciągają się ponad zwykły sposób: buty w pełni zwilżoną w ciepłej wodzie, potem ubiera grube skarpety – i gumy wysychają na nogach.

logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.