Jak wyciągnąć gumę z włosów

W przypadku dostania się gumy do żucia we włosy często pojawia się jedna myśl – trzeba состригать. Ale nie trzeba od razu się bać i ustawić się na najgorsze, bo gumę można usunąć. Odciąć pasmo bardzo szybko, ale fryzura będzie wyglądać niechlujnie.

Jak wyciągnąć gumę z włosów

Trzeba

  • – olej;
  • – grzebień z dużymi i drobnymi zębami;
  • – rozpuszczalniki;
  • – lód.

Instrukcja

1
Weź zwykły olej słonecznikowy i grzebień z dużymi i drobnymi zębami. Nasmarować жвачный колтун olejem i zacznij delikatnie go czesać najpierw dużymi zębami, następnie małe. W razie potrzeby dodać jeszcze oleju. Zwykle w ten sposób guma do żucia jest usuwany dosłownie za 5 minut.
2
Należy używać benzyny, jeśli olej nie pomogło. Zwilż nim szmatkę i zacznij czyścić kosmyk włosów w dół. Jeśli nie masz nafty, nie trzeba iść za nim do sklepu, użyj zamiast niego zwykły zmywacz do paznokci. W skrajnym przypadku, podejdzie i aceton lub inny rozpuszczalnik, ale należy zachować podstawowe środki ostrożności, o których jest napisane na butelce z lekarstwem. Dobrze spłukać włosy pod bieżącą wodą.
3
Zamarzanie gumy do żucia, również z łatwością usuwany. Ale nie trzeba, wkładając głowę do zamrażarki. Zamrozić kilka pojemników na lód i zapakować do woreczków go do torby. Przyłóż lód do колтуну z dwóch stron i potrzymaj kilka minut. Po czym energicznymi ruchami zacznij czesać gumę z nici. Prawda, ta opcja jest odpowiednia tylko właściciele długich włosów, bo stosować zimno bezpośrednio do głowy, nie jest to zalecane.
4
Jeśli z włosów nie jest usuwany niewielka część gumy do żucia, to trochę poczekać. Z czasem ona вымоется z loków. Po prostu smarować to miejsce olejem na 10 minut przed myciem głowy. No a jeśli nie chcesz czekać, to wtedy nie pozostaje nic innego, jak zrobić fryzurę.
Należy zwrócić uwagę
Przy użyciu rozpuszczalników, jeśli masz pomalowane włosy na ciemny kolor, może być nieznaczne rozjaśnienie przetworzonego miejsca. Aby nie przeznaczono, pomaluj głowę.

Porada
Nie należy zmyć gumę ciepłą wodą, tylko jeszcze bardziej размажете jej włosy. A usunąć ją po tym, będzie bardzo problematyczne.

logo
Article Categories:
Różny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *