Jak połączyć чуни

Według słownika Dalia, чуни – to konopny лапти, noszone w domu. Oznacza to, że jeśli powiedzieć współczesnym językiem – to obuwie domowe (kapcie) w formie лаптя. Ale w przeciwieństwie do rodzimych rosyjskich чуней, które dziane z konopi, zwiąż je z miękkiej i ciepłej wełny owczej.

Jak połączyć чуни

Trzeba

  • – 100 g przędzy;
  • – proste druty nr 2 – 2,5;
  • – szydełko nr 1,5-1,75.

Instrukcja

1
Wpisz 43 pętli. Провяжите 5-6 rzędów платочной lepka (wszystkie pętle twarzowe).
2
Podziel wszystkie pętle na pół (będzie do 21 pętli). Zaznacz pętlę w środku nitką w kontrastowym kolorze lub specjalnym markerem. Następnie zwiąż stroną zadrukowaną powierzchnią (w twarzy szeregach wszystkie pętle twarzowymi, a w изнаночных – niewłaściwej stronie).
3
W każdym osobistym rzędzie rób накид przed i po pętli w środku. Zwiąż w ten sposób do wymaganej głębokości. Do tego okresowo spróbuj części do swojej nodze.
4
Na średnich 11 zawiasach zwiąż podeszwę. Do tego провяжите 5 pętli z jednej szprychy, środkową pętlę i 5 pętli z drugiej szprychy, przy czym ostatnią pętlę провязывайте wraz z następnym. Drutach odwróć i провяжите w podobny sposób jeszcze raz.
5
Kontynuuj dziewiarskich dopóki nie pozostaną tylko zawiasy podeszwy. Szyć ich кеттельным szwem.
6
Następnie przejdź do szydełkowania dupe, прихватывая na jednej pętli z każdego boku. Górny kawałek чуни обвяжите szydełku słupkami bez накида.
7
Bardzo ładnie wyglądają takie чуни, jeśli trzymać ich z jasnej przędzy w kontrastowym kolorze. Udekoruj górną część haftem lub aplikacją.
8
Jeszcze jeden prosty sposób – połączyć чуни szydełku. Zmierz obwód kostki, dodać do tej wielkości 4-5 cm Zrób łańcuch z powietrza zawiasów, równą tej wielkości i zwiąż 3-5 cm na okrągło słupkami bez накида.
9
Dalej umownie podzielić na drutach na 2 części i zaznacz środek. Zwiąż, robi podwyżki z obu stron od środka. Okresowo spróbować szczegół. Довязав do małego palca, zwiąż bez dodatków 5-6 rzędów. Drutach zakończeniu wątku oderwij.
10
Podeszwy dla takich kapci zrób z filcu. Weź pijany odpowiedniego rozmiaru. Narysuj jej kontur na kawałku filcu i wytnij ostrym nożem.
11
Dołącz do podeszwy górną część чуней i szyć ręcznie ze szwem z przodu igły. Szew задекорируйте taśmą lub sznurkiem.
logo
Kategoria:
Rękodzieło

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.