Jak pokroić wizytówki

Wizytówka nie tylko ponosi ważne informacje o firmie lub osobie, ale i ma wartość estetyczną. Musi być elegancko i dobrze oprawione, wydrukowany na papierze dobrej jakości i starannie wycięta.

Jak pokroić wizytówki

Trzeba

  • – arkusze z drukowanych wizytówek;
  • – nożyczki;
  • – linijka;
  • – ołówek;
  • – kancelaryjny nóż;
  • – гильотинный, сабельный lub hamulce nóż.

Instrukcja

1
Jeśli wydrukowane wizytówki w programie Word, a następnie spójrz na krawędzi arkusza są etykiety, które znajdą się poza wizytówek po krojenia. Ocenić swoje możliwości, jeśli nie masz do cięcia wizytówek nic, oprócz nożyczek, za pomocą linijki narysować prostą linię cięcia. Do tego przyłożyć linijkę tak, aby połączyć wewnętrzne końce etykiet i ołówkiem bardzo subtelnie przesuń linię.
2
W ten sposób połączyć wszystkie etykiety, расчертив arkusz na prostokąty. Sprawdź wszystkie muszą być tego samego rozmiaru. Weź nożyczki i delikatnie pokroić wizytówki. Następnie weź gumkę i zetrzyj ołówek linii na krawędziach wizytówek.
3
Jeśli oprócz linijki masz kancelaryjny nóż, обойдитесь bez расчерчивания. Wystarczy przyłożyć linijkę do krawędzi etykiety, dobrze dociśnij i z wysiłkiem przesuń nożem wzdłuż linijki. W ten sposób można wyciąć kilka arkuszy naraz, dopasowując je na krawędzi. Pod arkusze przy tym położyć deski do krojenia lub niepotrzebny karton, ponieważ nóż прорежет arkusze wizytówki na wylot.
4
Jeśli potrzeba pokroić na wizytówki lub inne materiały poligraficzne (np. kalendarze) u ciebie pojawia się regularnie, kup hamulce, сабельный lub гильотинный nóż. Należy zwrócić uwagę, hamulce tarczowe, noża wygodne również pokroić wielkoformatowe arkusze, a сабельным trudno ciąć stosu papieru o dużej grubości.
5
Aby przeciąć papier na wizytówki гильотинным nożem, fold arkuszy w stos i wyrównać na krawędzi, naciśnij specjalnym klipsem. Jeśli to konieczne, zaznacz linijki miejsce cięcia.
6
Przesuń stos do miejsca cięcia i łapy. Opuść dźwignię gilotyny i sprawdź jakość cięcia.
7
Zawsze najpierw przycinać krawędzie arkusza, ponieważ nawet dobry drukarka drukuje trochę krzywo, czyli wizytówki są ułożone pod kątem do strony arkusza.
8
Po tym jak krawędzie są idealnie równe, pokroić w stos na pasy wzdłuż kartki. Złóż paski razem i pokroić je na poszczególne słupki. Jeśli ilość pasków lub słupków parzysta, wygodne najpierw wyciąć arkusz środku, a następnie złożyć stosu razem i ponownie podzielić na pół.
logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.