Jak narysować wykres kołowy

Liczby w tabeli nie zawsze dają możliwość sporządzić pełny obraz i poprawnie analizować sytuację, nawet jeśli są one posortowane wygodny sposób. Korzystając z dostępnych w programie Microsoft Excel szablonów wykresów, można zobaczyć naocznie dane z tabeli. To może być zwykły wykres lub trójwymiarowy wykres kołowy.

Jak narysować wykres kołowy

Instrukcja

1
Do tworzenia wykresu na podstawie danych z obszaru roboczego, zaznacz komórki z danymi, uruchomionymi w wykres. Kliknij przycisk Kreator wykresów na pasku narzędzi Standard.
2
W wyświetlonym oknie dialogowym Kreator wykresów” z listy „Typ”, wybierz odpowiedni wykres, na przykład kołowy.
3
W obszarze „Widok”, istnieje kilka opcji wykresu wybranego typu. Kliknij na odpowiednim подтипе.
4
Aby wyświetlić podgląd wyników, kliknij przycisk „Przeglądaj” i przytrzymaj go. Pojawi się przykładowy wykres, zbudowany na podstawie zaznaczonego zakresu arkusza. Po zakończeniu przeglądania, należy zwolnić przycisk myszy.
5
Kliknij przycisk „Dalej”. W wyświetlonym oknie dialogowym „Źródło danych” można wybrać wartości dla wykresu, jednak dane zostały już wybrane w 1 punkcie, ale w tym oknie można również potwierdzić informacje. W zakładce „Zakres danych” sprawdź poprawność podanych komórek.
6
Jeśli znalazłeś błąd, kliknij przycisk krzepnięcia okna dialogowego, a następnie za pomocą myszy zaznacz zakres komórek arkusza, a następnie kliknij przycisk wdrażania okna dialogowego.
7
Jeśli wykres poprawnie wyświetla dane arkusza i poprawnie wygląda w podglądzie, kliknij przycisk „Gotowe”. Wtedy Excel utworzy wykres.
8
Jeśli chcesz dodać jakieś elementy, to kontynuuj pracę z kreatorem wykresów.
9
W grupie szeregi zaznacz ikonę w wierszach lub kolumnach, więc wprowadź żądaną lokalizację danych.
10
Kliknij przycisk „Dalej”. Pojawi się okno „Opcje wykresu”. Skorzystaj z zakładkami tego okna, aby utworzyć nagłówek wykresu, wprowadzić nazwy osi, włączyć legendę do wykresu, wprowadzić etykiety danych i wstaw linie siatki.
11
Kliknij przycisk „Dalej”. Następny krok w wyborze noclegów wykresu. W tym oknie wybierz wstaw wykres na bieżącym arkuszu lub na oddzielnym arkuszu.
12
Kliknij przycisk „Gotowe” i zakończ rysowanie wykresu.
logo
Article Categories:
Różny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *