Jak pokroić w oponę

Technologia odzysku opon polega na nacinaniu na „łysej” pokrywę nowego bieżnika w zagłębieniu lameli i w zwiększeniu głębokości zalegania. Регрувер – elektryczne urządzenie z zaokrąglonym ostrzem, przypominający lutownica i używany do krojenia nowego bieżnika.

Jak pokroić w oponę

Trzeba

  • – регрувер

Instrukcja

1
Przy cięciu opony należy używać wyłącznie certyfikowany sprzęt z prądem нагреваемым tnącym ostrzem. Przed rozpoczęciem prac sprawdzić oponę i identyfikacja jej przydatność do odbudowy. W przypadku wykrycia istotnych uszkodzeń gumy – pęknięcia, przecięcia, pęknięcia bieżnika – бракуйте jej. Pracować z taką oponą można dopiero po usunięciu stwierdzonych wad.
2
Upewnij się, że masz napis „regroovable” na boku opony. Oznacza to, że opona nadaje się do cięcia. W przeciwnym razie, nie należy używać tej opony. W wielu modelach opon stosuje się wskaźniki krojenia, umożliwiające prawidłowe określenie jej głębię i dokładny czas, kiedy zapotrzebowanie na nią przyszła.
3
Zmierz głębokość bieżnika na naprawianej pokrywę w samym wybiegiem miejscu. Dla wysokiej jakości krojenia średnia głębokość bieżni powinna wynosić 4-5 mm, minimalna – 3 mm. Jeśli zużycie nie jest jednolita, wykonywać cięcia tak, aby zapewnić zachowanie grubości poniżej 3 mm bieżnikiem po zakończeniu prac.
4
Zdejmij osłonę z płyty. Braku uszkodzeń opony na jej wewnętrznym герметизирующем warstwie. Usuń z bieżnika kamienie i wszystkie obce przedmioty. W razie potrzeby przesuń palcem naprawa rowków.
5
Krojenie bieżnika należy wykonywać zgodnie z oryginałem, który powinien być widoczny przynajmniej częściowo na wybranej pokrywę. Należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe zainstalowanie frezu na регрувере.
6
Aby obliczyć głębokość zabudowy frezu, zmierz napięcie głębokość bieżnika w najniższej powierzchni punkcie. Złóż minimalną pozostałościową głębokość bieżnika i maksymalną głębokość cięcia, zalecany dla tej opony. Zazwyczaj ostatni parametr wynosi 3-4 mm. Według uzyskanego wyniku ustawić frez na żądanej głębokości.
7
Po przeprowadzeniu cięcia upewnij się, że opona nie została uszkodzona w trakcie prowadzenia prac. Upewnij się, że брекерные pasa pod протекторной częścią nie обнажились ani w jednym miejscu.
8
Zrekonstruowana регрувером oponę należy instalować na dowolnej osi. Ale, w potocznej opinii, na przedniej osi użyj nowe opony, a odzyskane umieścić na tylne osi lub osi przyczepy.
logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.