Jak obrócić obraz

Gdy zachodzi konieczność powiększyć obrazek, należy zdecydować, który z możliwych narzędzi należy korzystać. Można obracać obraz w obrazie lub fotografii, można wdrożyć wideo podczas odtwarzania filmu w odtwarzaczu, a może całkowicie zmienić orientację ekranu i pulpitu.

Jak obrócić obraz

Instrukcja

1
Aby obrócić obraz na zdjęcia, otwórz go programem do pracy z obrazkami. Programy, które pozwalają powiększyć obrazek, bardzo dużo. To w tym wbudowane w Windows narzędzia do przeglądania zdjęć, a także powszechnie znane narzędzia do przetwarzania obrazów: ACDSee, FastStone Image, IrfanView i wiele innych. Jeśli skorzystały z programu IrfanView, otwierając zdjęcie, przejdź do menu „Image” i wybierz w nim kierunek wdrażania. Oprócz standardowych zawracania w lewo-w prawo i odbicia w pionie i w poziomie, tutaj można ustawić własny kąt skrętu. Dalej można zapisać wynikowy obraz osobnym plikiem.
2
Aby obrócić obraz w filmie podczas przeglądania, otwórz plik za pomocą odtwarzacza The KMPlayer. Naciśnij podczas odtwarzania w dowolnym miejscu ekranu prawym przyciskiem myszy i w wyświetlonym menu wybierz opcję „Wideo (Podstawowe)” i w następnym liście – „Obrót ekranu”. Następnie określ kąt obrotu, który jest ci potrzebny.
3
Można również obrócić obraz, korzystając z ustawień monitora. W tym celu przejdź do Panelu sterowania i otwórz ustawienia wyświetlacza. Zaloguj się na dodatkowe ustawienia, klikając przycisk „Zaawansowane”. Zazwyczaj ustawienia karty sieciowej, które mogą powiększyć obrazek, znajdują się na tabliczce karcie zawierającej nazwę producenta karty graficznej zainstalowanej w komputerze. Na karcie z danymi ustawieniami należy wybrać odpowiednie opcje, które pozwalają zrobić odwrócenie obrazu na monitorze. Na przykład, dla kart graficznych Intel Graphics należy wejść w dodatkowe menu „ustawienia Graficzne” i przechodząc na zakładkę „Ustawienia”, aby umieścić odpowiednie pole wyboru obok odpowiedniego kąta obrotu ekranu i kliknij „Zastosuj”. Obraz zostanie obrócony.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.