Jak obrócić film o 90 stopni

Jeśli nakręcony jakieś ważne wydarzenie, imprezę lub poważną prezentację na amatora aparat fotograficzny lub kamerę, to na pewno wybierali najbardziej wygodny kąt filmowania – poziomy lub pionowy. Kopiowanie nagrań z kamery na komputer, w niektórych przypadkach można uzyskać wideo, obrócony bokiem do widza, i jest konieczne, aby zmienić jego pozycję, obracając o 90 stopni w kierunku zgodnym lub przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Zmienić położenie wideo pomoże ci prosty program do edycji wideo Vegas Pro i jej narzędzia Event Pan/Crop.

Jak obrócić film o 90 stopni

Instrukcja

1
Pobierz, zainstaluj i uruchom program Vegas Pro u siebie na komputerze. Następnie otwórz w nim film, wymaga odwrócenia. W oknie zarządzania wideo kliknij ikonę ramki, która powoduje, że narzędzie „Event Pan/Crop”.
2
Otworzy się okno edycji wideo. Zwiększ rozmiar wideo na ekranie, przewijając do przodu scroller myszy, jeśli skala wydaje się zbyt mały.
3
Naciśnij lewy klawisz myszy między obrazem wideo i okręgiem na ekranie, a następnie, przytrzymując klawisz, obrócić film o 90 stopni przeciwnie do ruchu wskazówek zegara lub w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Można ręcznie rozwinąć ramkę wideo tak, jak trzeba.
4
Także wdrożyć wideo można automatycznie, wskazując w panelu w prawej części ekranu opcję „Rotation” i zaznaczając odpowiednią wartość kąta skrętu.
5
Film będzie otoczona jest ramką – ona wyznacza granice widoczny obszar nagrywania po książkowe. Zmień położenie obrazu ręcznie tak, aby żadnych elementów w oknie podglądu po przekręceniu nie brakuje.
6
Aby zmienić rozmiar obrazu i dostosowanie go pod nową ramę, ręcznie pociągnąć filmy za górną lub dolną część, a następnie za prawy lub lewy punkt, trzymając klawisz „Ctrl”, aby zapisać proporcje okna wideo.
7
W razie potrzeby wykończenia krawędzi wideo i zapisz go.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.