Jak nauczyć się szybko parkour

Parkour – kierunek sport, który nie może być lepiej prezentuje prostą prawdę: „nie ma granic doskonałości”. Można spędzić całe życie i robić z pełnym poświęceniem, ale nawet 5 lat później znaleźć dla siebie coś nowego i dalej się rozwijać. W tym kontekście wyrażenie „nauczyć parkour” ma węższe znaczenie – „odpracować podstawowy zestaw elementów”.

Jak nauczyć się szybko parkour

Instrukcja

1
Przede wszystkim przygotuj się do codziennych treningów, bo tylko one pozwolą uczyć się maksymalnie szybko. Przy czym należy rozdzielić obciążenie – trzy dni w tygodniu skupić się na siłowe przygotowanie (pompki, podciągania, przysiady, bieganie i każdego innego rodzaju ćwiczenia), a w pozostałym czasie ćwiczyć bezpośrednio elementy.
2
Od samego początku przyzwyczaić pracować nad flow. Termin ten oznacza atrakcyjność wizualną wszystkich swoich działań: jeśli zrealizowany element wygląda brzydko ze strony, można na pewno powiedzieć, że źle go zrobić. Ponadto, bardzo ważne jest, aby w całym ruchu zachować jednolitą prędkość: biegać, latać i pokonać przeszkody trzeba absolutnie równomiernie, nie hamował i nie przyspieszając.
3
Zacznij od pracy vault’ów. Jest to grupa elementów, przeznaczonych do zwalczania pionowych przeszkód, takich jak parapety, перилки lub innego rodzaju konstrukcji. Ćwiczyć elementy najlepiej w specjalnie wyposażonej sali, za pomocą regulowanego konia. „Bazą” są monkey, dash, king-kong, reverse i speed. Technika wykonania każdego nie jest zbyt skomplikowane, jednak объемна: można znaleźć wiele opisów na zamieszczonych obok linku. Warto zauważyć, że wśród tracers podstawowe elementy są najbardziej skomplikowane: spróbuj zrobić king-kong’a, zwiększając odległość między tobą i przeszkodą do 2,5 m.
4
Stale ćwiczyć upadki, kołach i innych najprostszych rzeczach. To pomoże ci rozwijać koordynację i poczucie własnego ciała.
5
Elementy akrobatyczne warto uczyć się robić tylko w obecności trenera i w przypadku miękkich mat. Nawet doskonała znajomość techniki może ci się nie przydać, bo oceń siebie z boku nie uda. Ponadto, na początku bardzo ważne jest ubezpieczenie, którą może zapewnić tylko doświadczony instruktor.
6
Wyjdźcie na ulice i robić wyobraźnię! W warunkach rzeczywistych można stawiać przed sobą ogromną liczbę zadań o różnym skrzydła, z których każde, tak czy inaczej, pozytywnie wpłynie na swoich treningach. Szczególną uwagę należy zwrócić accuracy – skokach na celność (spróbuj, co dwa kroki, przelecieć przez drogę i wylądować dokładnie na przeciwległym krawężnik). Ta klasa elementów jest jednym z najbardziej popularnych wśród tracers.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *