Jak narysować lisa z bajki

Obraz bajkowego bohatera może być stylizowane, schematyczne lub przedstawiciel świata zwierzęcego może być „очеловечен” różnymi atrybutami. Tak może być rysunek lisy z każdej bajki.

Jak narysować lisa z bajki

Trzeba

  • arkusz papieru, ołówka, gumki, materiały do pracy w kolorze.

Instrukcja

1
Przygotuj materiały do pracy. Wybierz bajkę, z której chcesz narysować lisa. To może być „Wybuchowa” i „Lis i Żuraw” i inne bajki. Wyobraź sobie, jak ona może wyglądać. Do tego można zobaczyć ilustracje w internecie. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na zdjęcia i rysunki lis z przyrody, na budowę ich ciała, twarze. To pomoże ci podczas tworzenia rysunku.
2
Za pomocą zwykłego ołówka zacznij wykonywać szkic. Zacznij od głowy, opisując ją do małych grup, a następnie wydłużony owal – ciało. I tak samo овалами narysuj kończyny i ogon. Na głowie narysuj pysk, do tego do kręgu podłączyć mały owal. Trójkąty miej uszy. U lisy są na tyle duże, większe niż u kota.
3
Następnie przystępujemy do malowania szczegółów postaci. Jeśli twoja lis będzie ubrana w coś (strój ludowy, na przykład), to zaplanujcie <url> części odzieży. Прорисуйте wydłużony pysk, łącząc owal z kręgu. Zaplanujcie na końcu nosa. Miej oczy lisa. Narysuj wewnętrzną stronę uszu, przyjrzyj się zdjęciom i zwrócić uwagę na ich strukturę.
4
Postawa lisy na rysunku może narysowana przez ciebie w ludzkiej postaci (na tylnych łapach, ręce na boki, na przykład) lub w zwykłym, „każdy dla siebie wilkiem”. W pierwszym wariancie kończyny прорисовывайте podobne do ludzkich, ale pędzle – zwierzęce. W drugim wariancie trzeba powtórzyć postawę prawdziwego zwierzęcia od i do, tylko lekko uproszczenia i, być może, zwiększając niektóre szczegóły – ogon, uszy i inne.
5
Wymaż gumką linie pomocnicze. Doprecyzuj szczegóły obrazu — wąsy na pysk, ozdoba stroju, strefy białą (jasną) wełny, jakieś atrybuty. Wymyśl i narysuj wzór, który będzie otoczony przez postaci — las, rosyjska izba i tak dalej. Przygotuj materiały do pracy w kolorze. Można zastosować jak farby, ołówki, kredki, jak i mieszaną technikę.
6
Nakładać kolor najpierw na tło, a następnie przejdź na duże barwne plamy na samym charakterze. Następnie прорабатывайте ciekawostki. Jeśli pracujesz w mieszanej technice, to po pracy podstawowym materiałem zastosować obrys, dekoracja, kreskowania itp na twoim rysunku.
logo
Article Categories:
Rysunek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *