Jak narysować Lisa Simpson

Fani aktorów i piosenkarzy zbierają zdjęcia swoich idoli, wycinki z gazet i czasopism. Fani kreskówki bohaterów często są pozbawione takiej możliwości. Przecież, na przykład, Lisa Simpson nie wezmą wywiad i nie zaproszą ją na sesję zdjęciową. Możesz wypełnić tę lukę – stworzyć portret bohatera samodzielnie.

Jak narysować Lisa Simpson

Instrukcja

1
Arkusz papieru umieść pionowo. Odwrót od jego krawędzi 2-3 cm i narysuj ramkę, za którą nie musi wychodzić rysunek. Staraj się nie korzystać z linijki – te odcinki po pracy i tak trzeba będzie usunąć.
2
W środku arkusza przesuń oś pionową, na której będzie budować rysunek. Podziel ją na pół i umieścić w tym miejscu punkt. Na osi nad punktem będą znajdować się głowa i szyja postaci, poniżej – tułów, ręce i nogi.
3
Do głowy przesuń oś poziomą. Odłóż na niej odległość równą połowie osi pionowej – jest to szerokość głowy, narysuj ją w formie okręgu. Szerokość tułowia i rąk na poziomie łokci dwa razy mniej. Zaznacz te opcje małych detali.
4
Wysokość odcinka, na którym powinny być głowa i szyja, podziel na trzy równe części. Отчертите dolną jedną trzecią i od tego punktu, przesuń palcem w dół dwie równoległe linie szyi. Od prawej linii odwrót nieco w górę i narysuj „tabliczka” górną wargę Simpsonów, wystającą nad małym dolnej.
5
Od górnego punktu usta przesuń palcem w lewo poziomy odcinek, narysuj na nim dwa okrągłe oczy. Średnica ich wynosi jedną trzecią wysokości głowy, jeden koło musi lekko zachodzić na drugi. W centrum kręgów zaznacz punkty-źrenice. Obramia oczy pałeczkami-rzęsami. Między oczami narysuj owal nos.
6
Od poziomu górnej wargi narysuj w kole fryzurę Lisy Simpson. Очертите głowę zygzakowatą linią, musi kończyć się tuż poniżej linii szyi po lewej stronie. Samą linię szyi увенчайте okrągłym uchem i przesuń uśmiech praktycznie do niego.
7
U podstawy szyi narysuj koraliki. Składają się one z pięciu okręgów, a nie stanów. Dwa koraliki w środku umieść nieco poniżej pozostałych, odległość między skrajnymi kamykami, z lewej zrób minimalne, a skrajne koralik z prawej zamknąć przedostatnim kręgiem.
8
Narysuj linie proste, nogi i ręce Lisy są jednakowej grubości. Ręce docisnąć w boca. Udawaj sukienka dziewczyny. Z góry przesuń linię od pachy do pachy, dół rozwiń koszulki i narysuj go zygzakiem. Na nogach udawaj sandały z paskiem.
9
Zamaluj rysunek wszelkich treści. Sam Lisa zrób żółtej, sukienka i buty – czerwone, a oczy i perełki – białe.
logo
Article Categories:
Rysunek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *