Jak naprawić spinning

Nie zawsze wysokiej jakości rzeczy przeżywa do własnej starości. Kupisz dobry kochanie przędzenia, холишь go, лелеешь, a potem albo nadepniesz niechcący, albo ktoś postawi coś na niego. W obu przypadkach rezultat jest taki sam – otwarte złamanie. Dobry spinning jest drogie, a naprawa w sklepie lub warsztacie wynosi nie mniej niż połowę kosztów. Można spróbować leczyć go na własną rękę.

Jak naprawić spinning

Trzeba

  • – надфиль lub papier ścierny;
  • – szczypce;
  • – wiertarka i wiertła;
  • – stara kompozytowa grafitowa wędka;
  • – palnik;
  • – żywica epoksydowa;
  • – poduszka nici;
  • – papier;
  • – plastikowej torbie;
  • – superglue.

Instrukcja

1
Jeśli awaria nastąpiła na samym czubku u tulipana, spróbuj naprawić przędzenia w następujący sposób. Trim miejsce złamania na zasadzie wędkę. Strip надфилем lub papierem ściernym, usuwając lakier.
2
Weź szczypce końcówka i trochę przytrzymać nad ogniem. Klej powinien łagodzić. Uwolnij tulipan od обломанного fazy wędziska.
3
Tak jak zewnętrzna nowego wkładu trochę mniej, niż nowy obrane końcówki, рассверлите go wiertłem o odpowiedniej średnicy, tak aby ten mocno na niego налезал. Jeśli wszystko dobrze pasuje, to nałożyć warstwę żywicy epoksydowej na wędkę i załóż tulipan. Dopilnuj, aby to on jest równoległa do reszty przez pierścienie. Обмажьте jeszcze raz to miejsce żywicą i delikatnie nawiń go specjalną nicią (można ją kupić w każdym sklepie rybackiego). Pozostawić do wyschnięcia produktu.
4
Jeśli połamali jedno z kolan pręta w środku, spróbuj naprawić przędzenia w następujący sposób. Pamiętaj, że twoim zadaniem jest przy tym zachować wszystkie właściwości wędziska, sprężystość, lekkość, wyczucia – wszystko musi zostać. Odciąć od starej kompozytowej графитной wędki kawałek odpowiedniej wielkości. Za pomocą pincety momencie rzucenia przypala epoksydowy warstwa żywicy. Z pozostałego materiału wyjmij cienką warstwę (графитовую tkaniny 0,2-0,3 mm). Zwilż ją, jeśli będzie się łamać.
5
Aby zrobić wewnętrzną prowadnicę, zwinąć w rurkę mały kawałek cienkiego papieru i włóż do środka. Skleić miejsca złamania żywicą epoksydową. Pozostawić do wyschnięcia.
6
Należy zwrócić uwagę, grubość warstwy grafitowym tkaniny powinna być o 30-50% grubsze ścianki pręta w miejscu złamania. Nakładać za pomocą żywicy warstwa za warstwą tyle, ile trzeba. Owiń cellophane i mocno nawiń gumowej nitką. Ona выдавит cały nadmiar żywicy.
7
Gdy wszystko wyschnie, zdjąć gumkę i celofan. Strip miejsce naprawy spiningu надфилем do odpowiedniej grubości i сгладьте krawędzi. Tutaj, dla twardości, zaznacz пропускное pierścień. Zabezpiecz klejem i dobrze nawiń specjalną nicią. Nasmarować powierzchnię żywicą epoksydową, przy tym wybrać taki klej, który nie wysycha szybciej niż 40 minut, bo inaczej nie zdąży nasączyć графитовую tkaniny. Ponadto, эпоксидка nie musi bać się wody i promieni uv.
Należy zwrócić uwagę
Jednym z najczęstszych błędów jest wstawianie do jamy grafitowym rurki opony z zapasowych końcówek, sprzedawanych w sklepach. Opona musi nakładać na zewnątrz, a rurka wędziska pozostać puste, w przeciwnym razie odnowiony spinning straci część swoich właściwości.

logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *