Jak zrobić wzór odzieży

Dla wielu kobiet jest znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze sam proces шиться, niż przygotowanie wzorów. Szczególnie trudne wydaje się w przypadku braku wymaganego doświadczenia. Ale nauczyć się robić wzory całkiem realne — nawet jeśli nie chcesz zajmować się budową rysunku od podstaw, zawsze można wziąć gotowe wzory i dopasować je do siebie.

Jak zrobić wzór odzieży

Trzeba

  • – autofaucet taśma;
  • – wzór z dziennika, z dysku lub z internetu;
  • – papier;
  • – kredkę;
  • – tkaniny;
  • – nożyczki.

Instrukcja

1
Niezależnie od tego, używaj czy jesteś gotowy выкройками, czy korzystasz z metody samodzielnego rysowania, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zdjąć wymiary. Przy tym człowiek, dla którego ubrania szyte tak, musi stać prosto. Jeśli spódnica jest szyte tak, to potrzebne są dane полуобхвата talii i bioder, długość produktu.
2
Jeśli można uszyć bluzkę, potrzebne dane полуобхвата klatki piersiowej, obwód ręce, długość ramienia, szerokość pleców wysokość klatki piersiowej i inne miarki. Aby zmierzyć talię, najpierw zapiąć wokół niej тесемку. Naucz się, jak prawidłowo robić miarki, a najlepiej spójrz na wideo. Pamiętaj, że w klatce piersiowej, talii i biodrach dodają również zasiłki na wolnym облегание.
3
Kup lub zrób u kogoś wzór odpowiedniego rozmiaru. Jest on zgodny z полуобхвату piersi. Tak, bluzka 42 rozmiar będzie pasował do wielkości biustu 84 cm Sprawdź, czy pasuje ci wzór idealnie lub potrzebujesz dopasowanie. Jeśli wzór wymaga zwiększenia, доклейте brakujące długości lub szerokości za pomocą zwykłego papieru, jeśli zmniejszenia — zegnij nadmiar i zabezpieczyć. W takich czasopismach, jak Burda, zwykle podane są szczegółowe instrukcje dotyczące korzystania z выкройками, a korzystanie z nich jest wygodne, nawet dla początkujących.
4
Należy wyłączyć wszystkie niezbędne szczegóły na papier, postępując zgodnie z ciągłą lub przerywaną (w zależności od sytuacji) linii. Wstępnie przygotować wystarczająco duże arkusze lub zdjęcia papieru w kratkę. Do tłumaczenia wykrojników często używany jest przezroczysty papier – folia.
5
Ustaw wzór na tkaninie, użyj specjalnego kredkę. Staraj się zużywać tkankę umiarem i odpowiednio umieszczać na niej szczegóły. Skracanie części z tkaniny, pozostawiając kilka zbędnych centymetrów do spoin. Nie spiesz się, wycinać wzory, najpierw upewnij się, że wszystko jest zrobione poprawnie.
Należy zwrócić uwagę
Kupić tkaniny z zapasem. Przed ujawniać wyprać i прогладьте jej, aby gotowy rzecz wsi po pierwszym praniu.

Porada
Jeśli jest to twoje pierwsze doświadczenie cięcia i шиться, poćwiczyć na proste lub niepotrzebnej tkanki, a potem już chwytać za wysokiej jakości. Wynik pierwszego eksperymentu można nosić w domu.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.