Jak napompować piłkę

W nowoczesnym społeczeństwie, brak aktywności fizycznej stała się prawdziwym problemem. Siedzący tryb pracy, siedzący tryb życia, brak czasu na uprawianie sportu – i tu zaczynają się problemy z kręgosłupem, stawami, pojawia się nadwaga i otyłość. Na pomoc może przyjść piłka lekarska: fit ball. Ten prosty przedmiot pomaga usunąć napięcie mięśni i stawów, wystarczy piętnaście minut dziennie. Aby zajęcia przyniosły jak najwięcej korzyści, należy odpowiednio napompować piłkę.

Jak napompować piłkę

Trzeba

  • – pompa.

Instrukcja

1
Dla nawiewaniem piłki użyj pompa ze specjalną końcówką do otworu клапанного typu. Napompować piłkę ustami dość trudne, jednak można spróbować, ale raczej nie osiągnąć odpowiedniej sprężystości. Jeśli zakupiono piłki gimnastyczne dla małego dziecka, przed надуванием nie zapomnij, aby go umyć wodą z mydłem lub przetrzeć środki dezynfekujące do gumy i tworzyw sztucznych.
2
Jeśli przyniósł piłkę z ulicy, to nie spiesz się nadmuchać go. Daj mu вылежаться w ciągu dwóch godzin. Po tym, jak się nagrzeje się do temperatury pokojowej, przystąpić do procesu nawiewaniem.
3
Przykręcić końcówkę pompy do otworu na sprawdź maila i zacznij pompować powietrze. Nie trzeba próbować podkręcić piłkę do średnicy podanej w instrukcji: 85-95% w zupełności wystarczy do komfortowych i produktywnych zajęć. Gimnastyczne piłki są wykonane z materiałów o wysokim stopniu elastyczności, dlatego z czasem trochę się rozciągają.
4
W niektórych modelach gimnastyczne, piłki nie ochronnego zaworu, który można zamknąć i otworzyć w dowolnym momencie. Aby oszukać taki pocisk, trzeba pompka z igłą. Włóż igłę w sutek i rozpocząć proces pompowania w zwykły sposób.
5
Aby zrozumieć, czy jesteś nafaszerowała piłkę, kliknij na niego ręką, przy minimalnym wysiłku: musi stawać na głowie na dwa-trzy centymetry. Jeśli надуете piłkę zbyt mocno (więcej rozmiaru podanego przez producenta na opakowaniu), to będzie ci trudno utrzymać na nim równowagę. I odwrotnie, jeśli piłka nadyma słabo, to nie dostaniesz właściwego oddziaływania na mięśnie ciała i odpowiedniego masażu (jeśli piłka z wypustkami).
6
Jeśli podczas uprawiania czujesz, że potrzebujesz trochę napompować piłkę, powtórz powyższą procedurę. Staraj się nie wypuścić powietrze z pocisku w momencie przyłączenia pompy.
7
Jeśli piłka jest zbyt trudne dla ciebie, i nie możesz utrzymać równowagę, otwórz zawór zabezpieczający (lub włóż igłę) i wypuść powietrze. Jeśli piłka szybko opada podczas zajęć, sprawdź jakość zabezpieczającego zaworu.
logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.