Jak nauczyć dziecko grać w piłkę nożną

Piłka nożna jest głównym sportem praktycznie w każdym kraju. Minimalna ilość niezbędnego ekwipunku (brama i piłka) czyni go dostępnym dla każdego. I wcale nie musisz być rejestrowane w specjalne sekcje. Można grać bezpośrednio u siebie na podwórku, a nawet w domu, począwszy od młodego wieku.

Jak nauczyć dziecko grać w piłkę nożną

Trzeba

  • – piłkę;
  • – dwie plastikowe butelki;
  • – miękkie zabawki.

Instrukcja

1
Zaletą piłki nożnej jest fakt, że do tego sportu nie ma żadnych przeszkód – nawet mały wzrost nie będzie przeszkodą (na przykład, jak w koszykówce i siatkówce). Zacznijcie wychowywać swoje dziecko gra w piłkę nożną, od półtora roku, kiedy dziecko nauczy się pewnie i dobrze biegać, nie spada co dwa-trzy kroki.
2
Kupić, uszyć na zamówienie lub przygotuj samodzielnie sprzęt ochronny: налокотники lub nakolanniki. To będzie chronić twojego dziecka od siniaków, uzyskanych podczas licznych upadków.
3
Dopompuj piłkę. Musi być jędrne, nie za twardy i nie miękkim. Użyj piłki o różnej wagi do swoich treningów. Spędzasz większą część zajęć z piłką, wiszące na liny i przymocowanej do patyku. To znacznie oszczędza czas przygotowania – nie trzeba ciągle biegać za piłką, który tak daleko strzelił ulubiony syn lub córka w chwili kolejny podawania.
4
Naucz swoje dziecko do prawidłowego wpływ na stałego piłkę. Pokaż, jak to zrobić z rozbiegu i z miejsca. Pokaż dziecku вратарскую podawanie piłki – jego wyrzucenie z uchwytów kolana i stopy. Zacznij uczyć się prowadzenia piłki. Pokaż techniki upadku na matę przy podejmowaniu próby dotknąć piłkę nogą w momencie upadku.
5
Wprowadź pojęcie rzutu wolnego. Меняйтесь ról – dziecko musi być obrońcą, to napastnikiem. W wieku od półtora roku, gra w piłkę nożną z dorosłym człowiekiem bardzo przydatna – dziecko od razu przejmuje wszystkie zasady. Ponadto, można grać nawet w domu, stawiając jako bramy dwie zabawki po bokach.
6
Ćwicz разученные elementy. Po upływie jednego do dwóch miesięcy przystąpić do nauczania nowych. Pokaż крохе głową i piętą. Naucz go trafić piłką do bramki (do tego weź butelkę lub miękką zabawkę).
Porada
Pamiętaj, że piłka nożna w warunkach domowych jest bardzo ładowaniem i przynosi ogromną przyjemność z procesu uczenia się jak dorosły, jak i samemu dziecku.

logo
Kategoria:
Gry i rozrywka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.