Jak nauczyć dziecko skakać na скакалке

Skoki przez skakankę pozwalają dzieciom rozwijać koordynację ruchów, zwinność i szybkość. Jest to wspaniałe ćwiczenie i dla dziewczynek, i dla chłopców.

Jak nauczyć dziecko skakać na скакалке

Trzeba

  • – liny lub gumowa skakanka.

Instrukcja

1
Uczyć dzieci skakać na скакалке można rozpocząć już od 4 roku życia. Wybierz skakankę, odpowiednio do wzrostu dziecka. Poproś dziecko, aby wstać w środku te skakanki obiema nogami, naciągnąć jej końce ugiętymi rękami do pachy. Jeśli skakanka długa, dostosuj jej.
2
Pokaż, jak prawidłowo trzymać liny. Weź ją za rączki swobodnie, pędzla nie napięte. Скакалочка powinna znajdować się z tyłu i dotykać podłogi. Niech maluch sam spróbuje utrzymać skakankę.
3
Dalej naucz dziecko prawidłowo obracać skakankę. Dzieci zazwyczaj starają się kręcić całą ręką, поправляйте ich, aby вращали frędzle (a ręce powinny być lekko zgięte). Jeśli dziecko nie wychodzi to ruch, przetnij liny na dwie połówki, aby dziecko nauczyło się skręcać liny najpierw jedną ręką, potem drugą i obiema rękami razem.
4
Gdy dziecko nauczy się synchronicznie obracać liny obiema rękami i zacznij uczyć się go przeskoczyć. Róbcie razem z nim następujące ćwiczenia. Zapraszam na skarpetki i переступайте na pięty i odwrotnie. Następnie można dodać skakankę, przerzucić ją przekroczyć przemian każdej nóżka i powtórzyć wszystkie ruchy, najpierw.
5
Bardzo dobrze pomaga nauczyć skakać przez skakankę gra w potwora. Водящий kręci skakankę, a grający muszą skakać przez nią, począwszy od podłogi dwoma nogami jednocześnie. Zrób grę jeszcze bardziej interesujące, niech dzieci, skoki przez skakankę, machają rękami, jak ptaki.
6
Wstępne ćwiczenia pomogą skoordynować ruchy rękami i nogami, a z czasem nauczą się wykonać kilka skoków z rzędu. Również bardzo ważne jest, aby nauczyć dzieci, aby prawidłowo wylądować na palcach, sprężyście i łagodnie opadając na całą stopę.
7
W 5-letnim wieku dzieci mogą opanować różne skoki do przodu, do tyłu, z postępem, skok z jednej nogi na drugą, na krzyż. Pozwól im wymyślić gry na skakance, a dzieci będą z przyjemnością skakać.
Należy zwrócić uwagę
Szkolenie spędzić dyskretnie podczas zabaw na świeżym powietrzu.

logo
Kategoria:
Gry i rozrywka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.