Jak podkręcić piłkę

Prawidłowe pompowanie piłki nożnej – to klucz do dobrej gry i trwałości produktu. Aby nie stwarzać sobie problemów w przyszłości, należy kupować sportowe akcesoria w zestawie: nie tylko piłka, ale i specjalna pompka, igła do pompowania i olej silikonowy. Wtedy nie będziesz tracić czasu na poszukiwanie odpowiedniego sprzętu i dodatkowego wysiłku, aby podkręcić piłkę za pomocą dostępnych narzędzi.

Jak podkręcić piłkę

Trzeba

  • – olej silikonowy;
  • – pompa do pompowania piłek;
  • – igła do pompowania piłek;
  • – trzon długopisu, medyczna igła, taśma klejąca, nożyczki, rowerowy, samochodowy lub pompa (w razie potrzeby).

Instrukcja

1
Weź wysokiej jakości olej silikonowy ze sklepu sportowego, specjalnie dla piłek (typu Select). Na jeden raz wystarczy nanieść kilka kropel tego narzędzia na igły lub bezpośrednio na sam sutek. Jest to konieczne, aby оберечь wewnętrzną powierzchnię zaworu przed uszkodzeniami, zrobić sutek produkty bardziej elastyczne i trwałe.
2
Jeśli pompować piłki nożnej trzeba w warunkach polowych, w przypadku braku specjalistycznego oleju można zwilżyć igłę śliną, ale nie przemysłowymi smarem środków innego przeznaczenia. W przeciwnym razie ryzykuje pani uszkodzić materiał króćców.
3
Przytrzymaj piłki nożnej na panel z otworem i delikatnie włóż w sutek igłę do pompowania. Należy zwrócić uwagę na jej jakość – koniec igły nie jest w żadnym przypadku nie powinien mieć ostrych zadziorów.
4
Dopompuj piłkę specjalną pompą, uważnie obserwując wskazania монометра. Zazwyczaj optymalne ciśnienie w sportowym ekwipunku określona przez producenta na powierzchni produktu, w zakresie króćców. Dla piłki nożnej wskaźniki te mogą być od 0,4 do 0,9 bar.
5
Jeśli manometr na swojej pompie brakuje, określ stopień pompowania piłki na oczko. „Odpowiedni” sprzęt sportowy nie powinien mieć luźne powierzchnię, ale i nie być zbyt trudne – u перекачанного piłki z czasem deformuje kształt zmienia się optymalną objętość i mogą się zepsuć szwy.
6
Jeśli trzeba pompować piłki nożnej bez specjalistycznych narzędzi, spróbuj skorzystać z jazdy na rowerze lub zestawem pompą. Zamiast igły do pompowania można wziąć pusty i czysty trzon długopisu bez metalowej końcówki, lub zastąpić go medycznej igłą. Aby urządzenie domowej roboty mocno weszło w końcówka pompy, nawiń go końcówkę taśmą izolacyjną do odpowiedniej średnicy. Podczas pracy z ostrą igłą uważaj, aby nie nakłujcie produkt!
7
Przesuń prosty eksperyment. Podnieś wysportowany sprzęt sportowy do poziomu ramion i rzuć na podłogę. Jeśli przyskoczył do pasa, udało ci się poprawnie podkręcić piłkę.
8
Po meczu zaleca się wypuścić trochę powietrza z piłki, aby produkt nie był przechowywany maksymalnie накачанным. Ta prosta technika, którymi są doświadczeni zawodnicy, na długo zachowa elastyczność produktu, a jego szwach – gęstość.
Porada
Jeśli nie znajdziesz odpowiednich urządzeń, spróbuj zwrócić się do opon – w niektórych usługach mistrzowie biorą się podkręcić piłkę, szybko i w rozsądnej cenie.

logo
Kategoria:
Różny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.