Jak haft richelieu

Haft richelieu, podobno, nazwana tak na cześć słynnego francuskiego męża stanu, kardynała Richelieu. On był prawdziwym arystokratą i uwielbiał piękne rzeczy, w tym z wdziękiem haftowane kołnierze. Ten rodzaj haftu bardzo przypomina koronki i najlepiej wygląda na cienkiej tkaniny. Kiedyś taki haft zdobi narzuty i pościel, jak do panów, jak i mieszczan stanu średniego.

Jak haft richelieu

Trzeba

  • – cienka tkanina;
  • – nici w kolorze tkaniny;
  • – пяльцы;
  • – igła z dużym oczkiem;
  • – maszyna do szycia;
  • – ostre nożyczki;
  • – wzór do haftu.

Instrukcja

1
Tkaniny dla tego haftu najlepiej dobrać bawełnianą, jak batista. Nici zwykle wybierają w kolorze tła, jednak istnieją i ciekawe opcje z kontrastowym haftem. Najlepiej jest używać nici. Wzór ten składa się z obszyta прорезных elementów, połączonych ze sobą бридами. Richelieu często łączą się z innymi rodzajami haftu, na przykład, z widokiem na.
2
Nanieść na tkaninę rysunek. Najczęściej jest to kwiatowy ornament, ale może być i geometryczny wzór, i haftowane ściegu lub krzyżykiem obraz, otoczona ramką w technice richelieu. Jeśli wziąć rysunek z książki, czasopisma lub internetu, przełącz go najpierw na widmo, a następnie przez kalkę nałóż na przyszłość produkt. Można przebić kontury rysunku igłą, poprzez między przekłuciami odległości 3-5 mm. Pin arkusz z wzorem na tkaninie i przenieś wzór za pomocą графитной okruchy.
3
Обстрочите kontury прорезных części na maszynie do pisania lub обшейте je ręcznie. Można użyć szew „do przodu igły” lub naśladować linii maszyn miejsce, прошив każdy szew dwukrotnie. Drugi raz zrób oczek w przerwach między już istniejącymi, przesuwając igłę w te same otwory. Ten etap można wykonać bez szew krzyżowy. Обшейте krawędzi прорезных elementów петельным szwem, układanie pętli zawiniątkiem do szczeliny.
4
Zrób podłogi do гладевых elementów. Ułóż na każdym z nich dużych oczek, biegnące w jednym kierunku. Nałóż warstwę гладевых szwów. Zazwyczaj są one mniejsze i są prostopadłe do podłogi. Złóż гладевые fragmenty — вышейте łodygi liści, pręciki kwiatów, itp. Do tego odpowiednia kolumna szew.
5
Zaplanujcie po 2 punkty za każdą бриды. Powinny one znajdować się po jednej i drugiej stronie w przyszłości прорезного elementu. Poprowadzić nitkę z odwrotnej strony na przedniej w jednym z tych punktów, przesuń ją do innego punktu i wyprowadzić na podszewce. Zrób przebicie, tracąc 1 nitkę tkaniny, i ponownie przesunąć igłę w pierwszym punkcie. Napiąć i zamocować nić, aby nie провисала. W tym samym czasie element nie powinien być zbyt wciągnięta. Обшейте бриду петельным szwem, starając się układać oczek możliwie szczelnie i dokładnie.
6
W niektórych miejscach można zrobić „паутинки”. Stanowią one biegnące pomiędzy różnymi elementami i przypięte wątki, nie obszyte петельным szwem. Ich najlepiej zrobić, jeśli szczelinowe element ogromny i trzeba czymś ją wypełnić.
7
Wyprać produkt. Накрахмальте go i прогладьте. Wytnij elementy wygodne накрахмаленной tkaniny. Użyj do tego małe ostre nożyczki. Można je przygotować kilka razy w tym udział kawałek papieru ściernego. Skracanie bardzo delikatnie, uważając, aby nie zostawiać nici tkaniny, ale jednocześnie nie urazić nici haftu.
logo
Article Categories:
Rękodzieło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *