Jak drutach накиды

Накиды na drutach używają dość często: dla вывязывания rysunków, w przedłużania i прибавлении zawiasów. Dzięki nim tworzą się otwory, które nadają lotniczą lekkość i elegancję związanego wzorem. Koronkowe bluzki i sukienki, płaszcze i kamizelki wykonane ażurowym wzorem, wyglądają rzemiosła i kobieco. Istnieją dwa rodzaje накидов „od siebie” i „do siebie”.

Jak drutach накиды

Trzeba

  • Wełniana nić, dwie dziewiarskich igły

Instrukcja

1
Przesuń końcówkę prawym szprychy od małego palca wskazującego lewej ręki pod roboczą wątek. W rezultacie powstała pętla – накид związana metodą o nazwie „do siebie”. Przy drutach niektórych ażurowych wzorów, chcesz zrobić kilka накидов jednocześnie. Ta technika nazywa się zwojami lub podwójnym накидом.
2
Obróć w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara prawym dziewiarskie igły i chwyć nitkę roboczą od góry od lewej do prawej. W wyniku czego okazało się, накид związane metodą „od siebie”.
3
Zawiązać pętlę „dupa” – to otwór przeznaczony na guziki. Zrób накид na tym miejscu, gdzie powinna być pętla. A w następnym rzędzie spuścić go ze szprychy, nie провязывая.
4
Wybierz drugi sposób na drutach pętli „dupa”, jeśli wydaje się on bardziej przyjazny. Zrobić накид z odwrotnej strony, a następne dwie pętle провязываем razem do przodu. Następnie drutach wzór.
Należy zwrócić uwagę
Widok накида „od siebie” stosuje się bardzo rzadko. Wiele wzorów z nim są zniekształcone. W ażurowe вязке, kiedy stosuje się ten накид, pozostają zbyt duże otwory.
Rzeczy z ażurowymi wzorami szybko odkształcać i tracą kształt. Im potrzebny jest łagodny opieki i нечастое korzystanie z.

Porada
Ażurowe wzory zaleca się z dzianiny gładkiej nici. Zgrubienia i guzki w takim płótnie są bardzo widoczne. W porównaniu z innymi wzorami, zużycie przędzy dla ażurowe dzianiny najbardziej najmniejszy.
Czasami w procesie dziania dozwolone irytujące błędy. Jeśli zamiast wewnątrz pętli провязана przód i wystąpił ten błąd kilka rzędów temu, to распускаем петельный słupek do tego miejsca i провязываем jego szydełku.

logo
Kategoria:
Rękodzieło

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.