Jak trafić pętli na drutach

Im mniej szwów na szydełkowanych produktów — tym lepiej. Jednak forma części może być dość trudne. Czasami występuje konieczność znacznie zwiększyć liczbę pętli. Ucząc się dobieranie pętli, można drutach swetry lub nawet sukienki tkanina na dole lub z mankietu. Ta umiejętność przyda się tym, którzy chcieliby odświeżyć starą dziewiarskich rzecz.

Jak trafić pętli na drutach

Trzeba

  • – недовязанное produktu;
  • – stare dzianiny produktu;
  • – przędza;
  • – igły o grubości przędzy;
  • – ostrze.

Instrukcja

1
Довяжите produkt do miejsca, gdzie trzeba dostać zawiasy. Jeśli вяжете sweter od dolnej krawędzi półki lub oparcia się na najniższej części zwiększać ilość zawiasów na wzór, dodając, zgodnie ze schematem na 1-2 pętle po kilku rzędów. Odbywa się to kosztem накидов, które nie są kompensowane провязанными wraz zawiasami. Na ажурном płótnie rób bezpośrednie накиды, na zakończenie — zwrotne, aby nie było otworów. W изнаночных szeregach dodane pętli провязывайте na rysunku.
2
Duża ilość zawiasów dodajcie na końcu wiersza. Będzie to szereg twarzy lub изнаночным – szczególnej roli nie odgrywa. Końcowy obrzeża pętlę провяжите. Na palce lewej ręki набросьте wątek od cewki tak, jak zwykle to robisz podczas pisania pętli. W początkowym rzędzie zawsze masz wolny koniec nici, który odbywa się na wierzchu kciuka pod dłoń. Można go придерживаете środkowy, serdeczny i mały palec lewej ręki. Przy doborze pętli zamiast końca nici masz szczegół produktu. Należy uważać, aby nie zsunął jej z żyłką. Pierwszą pętlę доберите i postaraj się umieścić możliwie blisko drutach. Jeśli nić między nim a częścią będzie zbyt długa, dokręcić ją w następnym rzędzie. Pozostałe pętle добирайте w zwykły sposób. Różnica tylko w tym, że wpisujesz je na dwie szprychy, a na jedną. Następny szereg zwiąż tylko prawej lub tylko niewłaściwej stronie zawiasów, a następnie przejdź do głównego rysunku.
3
W razie potrzeby zaktualizować stare dzianiny produkt rozpuść ostatni rząd. Jeśli jest bardzo stary i ma węzły, rozpuść produkt do końca ostatniego starego rzędu. Zawiasy lepiej pisać na druty z żyłką. Na bezpośrednie można przejść po. Przewlecz igłę przez wszystkie pętle wiersze, starając się nie przegapić ani jednego. Jeśli zawias ześliznęła się, podnieś ją, hak, starannie zachowując rysunek. Okrągłe igły w tej sytuacji są wygodne, że przemytu ich przez pętle można w dowolnym kierunku. Bezpośrednie dziewiarskie igły zacznij wpisywać z końca serii.
4
Może się zdarzyć i tak, że należy zaktualizować ten krawędzi, z którego kiedyś zaczynali dzianiny produkt. Rozpuścić go całkowicie nie ma sensu. Delikatnie przyciąć shabby krawędzi. Postaraj się, aby kawałki były na zawiasach jednego rzędu. Lepiej zrobić to ostrzem. Wyjąć obcinania nici. Masz zwykły szereg pętli. Wpisz je na drutach z żyłką i gotowy produkt.
5
Z pomocą szydełkowanych części można zaktualizować i produkt z tkaniny. W tym przypadku też trzeba trafić pętli. Sew mankiet lub linię wlewowy nici w kolorze tkaniny ręcznego lub maszynowego szycia. Zamocować końcówkę nici od cewki z odwrotnej stronie produktu. Dziewiarskie igły wpisz pod pierwszy ścieg i pociągnij pętlę. Następną pętlę wyciągnąć z pod drugiego ściegu. W ten sam sposób wpisz pętli na całym szwu. Kontroluj napięcie. Część nie powinna być zbyt napięta. Jeśli szwy są zbyt duże, a nici do robótek na drutach cienkie — wyciągaj z każdego 2 zawiasy.
logo
Kategoria:
Rękodzieło

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.