Jak dokonać zmiany w 2017 roku

Zgodnie z prawem przebudowy mieszkania jest dozwolone tylko w przypadku, jeśli jest zatwierdzony przez międzyresortową komisją, do tego trzeba zebrać wiele świadectw w różnych instancjach. Można do tego zatrudnić fachowca z prywatnej organizacji. Jego usługi są bardzo drogie, ale czasu na uzgodnienie on wyda mniej na 2-3 miesiące, masz sam proces może potrwać rok lub półtora. Od czego zacząć?

chertezh

Instrukcja

1
W żadnym wypadku nie zaczynaj z rozbiórki, demontażu ścian lub innych prac remontowych. Pierwszym krokiem na drodze do prawidłowego i legalnego przebudowy – wizyta WIT (Biuro informacji technicznej), gdzie należy uzyskać rzuty mieszkania z transkrypcją placów (eksplikacji). W celu uzyskania tej pomocy należy mieć przy sobie dokumenty potwierdzające prawo własności do mieszkania. Na podstawie pomocy otrzymanej w WIT, można sporządzić plan przebudowy. Jednak przyjmować za narzędzia na tym etapie jest jeszcze za wcześnie.
2
Dalej już z gotowym planem, należy skontaktować się z Мосжилпроект i МНИИТЭП (Moskiewski instytut naukowo-badawczy typologii pilotażowego projektu), dla mieszkańców innych miast – miejski organ projektowania remontów domów mieszkalnych, i dostać się tam techniczna wniosek o możliwości przeprowadzenia niezbędnych prac. Rozwijać samą przebudowę na razie wszystko jest jeszcze za wcześnie.
3
Następny w kolejce – wizyta w SES i Госпожнадзора, które pozwolą na przeprowadzenie prac, albo nie dostanie. W przypadku awarii, co zdarza się bardzo rzadko, należy skonsultować się z prawnikami i projektantami i ponownie zwrócić się w SES i MINISTERSTWA sytuacji nadzwyczajnych. W przypadku pozytywnego wyniku, następnym krokiem będzie wizyta домоуправления lub HOA, gdzie należy uzyskać pisemną zgodę na przeprowadzenie prac. Ponadto, zarządzający domem jest zobowiązany do zapoznania się z намечаемыми działaniami swoich najbliższych sąsiadów, które, z kolei, w swojej obecności podpisują akt-umowa, że nie jest przeciwko ingerencji. I to będzie praktycznie ostatnim krokiem w projektowaniu przebudowy, ale nawet tutaj nie warto brać do ręki narzędzie i zacząć niszczyć ściany.
4
Następnie trzeba odwiedzić architektury i planowania zarządzania, жилинспекцию i międzyresortowej komisji перепланировкам, które wydają zezwolenie na przeprowadzenie prac. I dopiero po otrzymaniu tego dokumentu można bezpiecznie przystąpić do prac budowlanych.
5
Po zakończeniu przebudowy spółka zarządzająca wspólnie z organizacją projektową stanowią udokumentowane świadectwo o dokonanych pracach, przedstawiciel WIT wprowadza zmiany w rozkładzie budynku, a właściciel mieszkania jest zobowiązany do odwiedzenia działu перепланировкам przy miejskim komitecie mieszkań komunalnych, aby twoje nowe mieszkanie została wpisana do bazy danych miasta.
Należy zwrócić uwagę
Kolejność i przeprowadzenie zmian są regulowane w naszym kraju 25 artykułem kodeksu Mieszkaniowego federacji ROSYJSKIEJ. Zgodnie z tym prawem, kategorycznie zabrania się:

zdemontować nośne słupy, ściany i belki stropowe, wentylacyjne kanały i narzędzia przeciwpożarowe;
sprzątać w ścianę rury gazowe, piony i centralne ogrzewanie;
zorganizować otwory, kosić nisze, wykrawania otworów w ścianach-pylony, ścianach-диафрагмах i kolumnach (słupach, filarach), a także w miejscach połączeń między prefabrykowanymi elementami;
robić štrab do ukrytej przewodów i rurociągów w spoinach poziomych i pod wewnętrzne panele ścienne, a także w panelach ściennych i płyt stropów pod rozmieszczenie przewodów i zacisków przewodów;
zorganizować dodatkowe otwory w panelach ściennych pokrewnych wysokości pomieszczeń bez uzgodnienia z organizacją projektową.

Ponadto, przebudowa zabronione, jeżeli po jej przeprowadzenia pogarszają się warunki pracy w domu i pobytu obywateli, utrudniły dostęp do budynkiem komunikacji i выключающим urządzeń; переустроенное pomieszczenie lub sąsiadujące z nim pomieszczenia mogą być uznane za niezdatne do zamieszkania; zwiększa подсобная powierzchnia pomieszczeń kosztem powierzchni pokoi mieszkalnych; zaburzenia wytrzymałość i stabilność konstrukcji nośnych budynku lub może wystąpić ich zniszczenie; przewiduje likwidacji, zmniejszenie przekroju poprzecznego kanałów wentylacji; wzrost obciążenia konstrukcji nośnych powyżej dopuszczalnych według projektu przy urządzeniu wylewki na podłogach, wymianie ścianek działowych, rozmieszczenia dodatkowego sprzętu.

Jeśli taka przebudowa została dokonana, właściciela mieszkania są wiążące zapłacić grzywnę w wysokości 20-25 wysokością płacy minimalnej i zwrot mieszkaniu pierwotny wygląd.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.