Jak wypłacić certyfikat kapitału macierzyńskiego w 2017 roku

Certyfikat kapitału macierzyńskiego mogę zrealizować swojego różne sposoby. Pieniądze wydają na edukację dziecka, poprawa warunków mieszkaniowych lub na program emerytalny matki. Zakup mieszkania lub domu za pomocą tych środków jest dobra pomoc dla rodziny.

Jak wypłacić certyfikat kapitału macierzyńskiego

Trzeba

  • – certyfikat kapitału macierzyńskiego, otrzymany co najmniej trzech lat;
  • – solidna firma риэлторская.

Instrukcja

1
Określ cel dostępu do pośrednicy. Czy trzeba naprawdę poprawić warunki życia i nabywania nieruchomości, lub sam cel jest tylko jedna – wypłacić kapitał macierzyński. Od tego będą zależeć wszystkie swoje dalsze działania. Jeśli chcesz kupić dom, to działasz w zwykły sposób zakupu nieruchomości.
2
Znajdź sprawdzonych pośredników w obrocie nieruchomościami, skontaktuj się z poważną firmą. Do tego zapytaj znajomych – może oni znają się na dobrych specjalistów w dziedzinie nieruchomości. Zaleca się również samodzielnie poszukać informacji w internecie. Bądź czujny i uważaj na przypadkowych zdań kupić mieszkanie i wypłacić kapitał macierzyński.
3
Trzeba na pewno mieć jedną z następujących opcji: sformalizować umowę kupna-sprzedaży mieszkania z najbliższym krewnym, nabycie udziału w nieruchomości lub w trakcie budowy, ale do tego trzeba przynajmniej zalać fundamenty na działce.
4
Najprostszym i najbardziej popularnym sposobem – tak zwana zakup mieszkania u członka rodziny, przyjaciela lub po prostu człowieka, któremu można zaufać. Dogadujecie się o zakupie, na przykład, w domu za 20 tysięcy, a ofertę złożyć na 387 640 zł. Taka procedura jest całkowicie zgodna z prawem, a zawarta umowa nie może być uznane za nieważne.
5
Jeśli nie ma możliwości zakupu mieszkania w ten sposób, ale jest działka, to można zalać na nim fundament i których możecie następnie zmienić wszystko jak niedokończona budowa. Inna opcja: jeśli masz kilku znajomych z certyfikatami kapitału macierzyńskiego, to możesz kupić wspólne mieszkanie. Po pewnym czasie sprzedać, a pieniądze podzielić.
Należy zwrócić uwagę
Aby zrealizować certyfikat kapitału macierzyńskiego poprzez zakup nieruchomości u krewnego lub znajomego, należy pamiętać o tym, że kupić można tylko nieruchomości mieszkalnej, która jest naprawdę poprawić swoje warunki mieszkaniowe. Kupując działkę lub domek, dostać pieniądze z kapitału macierzyńskiego nie będzie. Jeszcze trzeba pamiętać o tym, że podatki od transakcji będzie musiał zapłacić od tej kwoty, która jest zapisana w dokumentach, czyli w tym przykładzie jest to 387 640 rubli.

logo
Article Categories:
Finanse osobiste

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *