Jak płacić w kasach za ciepłą wodę

Jeżeli w twoim mieszkaniu zainstalowane wodomierze, wydatki na zaopatrzenie w wodę powinny się znacznie zmniejszyć. A oto bólu głowy z płatnością może pojawić się. Jej kolejność zależy od konkretnego regionu, jednak istnieją pewne ogólne zalecenia dla wszystkich.

Jak płacić w kasach za ciepłą wodę

Trzeba

  • – stan wodomierza;
  • – kwit do zapłaty lub faktury od dostawcy usług (operatora do otrzymania płatności);
  • – długopis;
  • – papier;
  • – kalkulator (nie we wszystkich przypadkach).

Instrukcja

1
Ustalić w końcu miesiąca lub bezpośrednio w dniu płatności aktualny stan licznika. Najlepiej zapisz je na kartce papieru lub w e notesie. Lub spróbuj zapamiętać.
2
Powiedz stan liczników dostawcą gorącej wody, w spółkę zarządzającą lub agenta do otrzymania płatności, jeśli jest to wymóg włączone w proces fakturowania danego regionu. Termin, kiedy można to zrobić, należy zasięgnąć informacji u operatora, agenta lub spółki zarządzającej. Na przykład, w Moskwie papier ze wskazaniami przyrządów należy zaliczyć w spółkę zarządzającą lub zresetować tam faksem do określonego dnia każdego miesiąca. W przeciwnym razie konto zostanie wystawiona na normą, na podstawie liczby mieszkańców, zarejestrowanych w mieszkaniu.
3
Poczekaj, aż konta i zapłać za niego w dowolny sposób: przez Sbierbank lub innej instytucji kredytowej, która przyjmuje płatności za usługi komunalne, na poczcie, kartą, przez internet-banking, terminal natychmiastowej płatności lub systemu płatności elektronicznych – w zależności od zestawu opcji płatności dostępnych w twoim regionie.
4
Odejmij od aktualnych wskazań licznika wartości, opłacone ostatnim razem, gdy obliczanie kwot w danym regionie musi produkować sam konsument. Na przykład, jeśli ostatni raz płacili na podstawie wskazań 1400, a w chwili obecnej płatności набежало już 1500, to znaczy, że wydano 100 metrów sześciennych gorącej wody.
5
Pomnóż powstałą różnicę na cenę jednego metra sześciennego ciepłej wody. Aktualne ceny można sprawdzić w spółki zarządzającej, usługodawcą lub agenta do otrzymania płatności na jego rzecz. Są one również publikowane w lokalnych MEDIACH i na stronach internetowych lokalnych organów władzy i usług w zakresie gospodarki komunalnej.
6
Zapłać za powstałą sumę najbardziej wygodne dla ciebie z dostępnych sposobów.
logo
Kategoria:
Finanse osobiste

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.