Jak płacić za ciepłą i zimną wodę

Budownictwo mieszkaniowe prawo zmienia się regularnie, ale podstawowe zasady płatności usług komunalnych w dalszym ciągu. Od 2015 r. do ustawy O efektywności energetycznej” wszystkie obliczenia za usługi komunalne powinny być wykonywane tylko na podstawie odczytów urządzeń pomiarowych. Do tego czasu ludność ma prawo wybrać: instalować liczniki lub zapłacić przepisami.

Jak płacić za ciepłą i zimną wodę

Trzeba

  • Do obliczenia na przyrządach rachunkowości:
  • – stan liczników;
  • – cena metra sześciennego wody zimnej i wody ciepłej;
  • – tempo na drenarska.
  • Do obliczenia na podstawie przepisów:
  • – liczba zarejestrowanych w mieszkaniu obywateli;
  • – wielkość normatywnego zużycia ciepłej i zimnej wody, zainstalowanego w tej miejscowości;
  • – cena metra sześciennego wody zimnej i wody ciepłej;
  • – tempo na drenarska.

Instrukcja

1
Spisać stan liczników , jeśli są one zainstalowane w twoim mieszkaniu. Pod uwagę brane są nie czerwone, a tylko czarne cyfry, pokazujące wydane кубометры wody. Przyrządy pomiarowe powinny być опломбированы i czas wierzy, a wszystkie dokumenty na nich oddane w spółkę zarządzającą. Jeśli do kuchni i do łazienki woda pochodzi z różnych стоякам, to liczniki powinny być dwie pary. Stan na nim rejestrowane oddzielnie.
2
Odejmij z wykonanych pomiarów dane za ostatni miesiąc. Różnicę pomnożyć przez koszt metra sześciennego wody. Wykonując te operacje arytmetyczne oddzielnie dla ciepłej i zimnej wody. Ponadto, otrzymany objętość cieczy pomnożyć i w tempo do odprowadzania ścieków. Usługi narzędzia wody składają się z dwóch składników: dostawa czystej wody konsumenta i dalsza kanalizacja.
3
Umieścić w odpowiednich polach wyboru rachunki zera, jeśli nie cieszyły się wodą w bieżącym miesiącu. Jeśli masz zepsuł swój wodomierz, napisz oświadczenie w spółkę zarządzającą z prośbą do czasu usunięcia usterki liczyć ci wody w średniej za ostatnie trzy miesiące.
4
Pomnóż miesięczna norma zużycia wody na liczbę zarejestrowanych w mieszkaniu człowiek, jeśli masz na stojakach nie wodomierzy i na koszt jednego metra sześciennego odpowiednio ciepłej i zimnej wody. Podobnie do obliczenia opłaty za usługę водоотведению.
5
Złóż wniosek w spółkę zarządzającą o tym, że w tym okresie (powiedzmy, domek sezon) nie mieszka w mieszkaniu i nie korzysta z obiektów użyteczności publicznej. Możliwość ta ustawa usług nie bardziej, niż w ciągu 3 kolejnych miesięcy.
6
Bądź przygotowany na to, że twoje obliczenia mogą dokładnie nie pokrywać się z платежкой, wystawionej firmę zarządzającą. Rzecz w tym, że stan общедомового wodomierza często nie pokrywają się z sumy wszystkich indywidualnych liczników i normatywnego zużycia. Zazwyczaj dzieje się to kosztem obywateli, mieszkających niezarejestrowanymi. Często idzie przekroczenia wody w mieszkaniach, gdzie nie ma rachunkowości. I firma zarządzająca który rozprzestrzenia się różnicę na wszystkie mieszkania.
logo
Kategoria:
Budżet rodzinny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.