Jak nauczyć się żyć ponad stan

Umiejętność mądrze dysponować swoimi środkami — prawdziwa sztuka, która pozwala nawiązać przyjazne relacje z pieniędzmi. Życie „od wypłaty do wypłaty” — żywy przykład schyłek wydatkowania środków. Jeśli niewielkie opóźnienie może stać się przyczyną kolejnych zobowiązań, to nadszedł czas, aby ponownie ocenić zasady tworzenia budżetu domowego.

Jak nauczyć się żyć ponad stan

Instrukcja

1
Człowiekowi trudniej rozstać się z gotówką, niż z znajdującymi się na rachunku bankowym środków. Więc pierwszą rzeczą, wprowadź zasadę: w miarę możliwości rozliczać banknotów z portfela, a plastikowe karty należy używać tylko w razie nagłej potrzeby lub celowości. Na przykład, specjalnej różnicy przy obliczaniu w sklepie spożywczym nie poczujesz – w tym przypadku zapłacicie „prawdziwymi” pieniędzmi. A oto przy zamawianiu biletów lotniczych przez internet jest o wiele bardziej opłaca się wycofać środki z konta bankowego.
2
Zaplanuj budżet na różnych odstępach czasu: miesiąc, tydzień, dzień. Do większych zakupów wziąć za punkt odniesienia kwartał. Zawsze прописывайте koszty orientacyjną kwotę i okres, na który zostaną wydane nakreślona kwota. Przy tym ważne jest, aby prowadzić nie tylko obliczanie kolejnych zakupów, ale i codziennie przymocować wykorzystana ilość pieniędzy. Miesiąc-dwa ścisłej ewidencji pozwoli ci zidentyfikować słabości budżetu i zrozumieć, że koszyk inflacyjny można śmiało wykreślić, a tym samym uwolnić część środków.
3
Unikaj impulsywnych zakupów. Ograniczyć się od wpływu technik marketingowych w pełni wątpię, czy się uda, ale znacznie zmniejszyć odsetek nieplanowanych wydatków można. Do tego przed każdą wizytą w sklepie twórz listy zakupów, a w kolejce do kasy jeszcze raz sprawdzić ją i dowiedz się, wziął czy niepotrzebne i jak bardzo potrzebne są te rzeczy. Nie potrzebujesz – nie bądź leniwy, ułożyć. W niektórych przypadkach odsetek impulsywnych wydatków może wynieść do 70-80% od planowanej pierwotnie kwoty, i należy starać się ograniczyć go do 10-15%.
4
Nie pożyczaj pieniędzy i, w miarę możliwości, nie bierz ich w dług u przyjaciół i znajomych. Kiedy człowieka zaczynają prześladować finansowe kłopoty, to pierwszą rzeczą, wspomina ludzi, którzy zajmowali się u niego. Ale zazwyczaj na tym się wszystko kończy. Często kontakt z dłużnikami dawno nie istnieją lub istnieją okoliczności uniemożliwiające zwrot udzielane przez sumę. Powszechne jest zjawisko, jak pojawienie obopólnej nienawiści między добродетелем i dłużnikiem, która w pewnym stopniu jest karą powyżej. Dlatego bogaci ludzie nie polecają komunikować się z kimś wierzytelnościami, zwłaszcza jeśli chodzi o konkretnej osobie. Chcesz pomóc pieniędzmi – oddaj pieniądze za darmo, i rób to tylko w wyjątkowych przypadkach, bez uszczerbku dla domowego budżetu.
5
Odkładaj pieniądze celowo. Zapisz się na „czarny” dzień, a na lepszą przyszłość, rozprowadź środki, które należy włączyć w ten artykuł wydatków, zgodnie z przeznaczeniem. Na przykład, na otwarcie własnej działalności gospodarczej, emerytury, itp. nie musi zaczynać od wpłaty większych kwot, co najważniejsze — wypracować nawyk. Najlepiej trzeba dojść do tego, aby nauczyć się łatwo odkładać 50% jego miesięcznych zarobków.
logo
Article Categories:
Budżet rodzinny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *