Jak zmniejszyć kosztorys

Jeśli planujesz remont mieszkania, to trzeba zwrócić się do specjalistów. W tym przypadku wiele budowlano-remontowe firmy za darmo udostępniają swoim klientom szacunków, w których przedstawiono skład i wartość wszystkich przyszłych prac, użytych materiałów. Często łączna liczba może wydawać się zbyt duży, ale to nie znaczy, że od naprawy należy zrezygnować. Istnieje kilka sposobów, jak zmniejszyć kosztorys i zaoszczędzić trochę gotówki.

Jak zmniejszyć kosztorys

Instrukcja

1
Cena na ocenach zależy w dużej mierze od stopnia trudności i ilości prac remontowych. W przypadku, gdy zwrócili się w dużą firmę budowlaną i zbliżający się remont będzie wystarczająco dużej ilości, to można, po otrzymaniu kosztorysu, omówić dla siebie znaczne zniżki. Będzie to szczególnie ważne, jeśli możesz zlecić naprawę w okresie poza sezonem, kiedy liczba zamówień jest ograniczona. Wielkość taka zniżka może wynieść od 5 do 10%, a to jest z uwzględnieniem łącznej wartości kosztorysu – dość duża kwota.
2
Zmniejszyć kosztorys, i o wiele, pozwoli wymiana importowanych wykończeniowych i budowlanych materiałów na krajowe. Zazwyczaj wykonane są one z tych samych technologii i na tym samym sprzęcie, jak i importowanych, dlatego ich jakość jest praktycznie taka sama. Ponadto, ich cena jest niższa czasami w czasie, ponieważ w niej nie ujęte koszty odprawy celnej oraz transportu z zagranicy. Ta sama wojna ojczyźniana płytki podłogowe ma wystarczającą jakość i wybór jej szeroki, choć cena jest dwa-trzy razy niższe, niż na przykład u hiszpańskiej.
3
Skonsultować się z profesjonalistą, od jakich prac można zrezygnować i na jakich można zaoszczędzić na czasie. Ale należy wiedzieć, że niektóre prace budowlane nie można skrócić czasu, ponieważ jest skrócenie czasu doprowadzi do naruszenia technologii. Dotyczy to, na przykład, wypełnienia i wylewki podłóg.
4
Koszty ocenach można skrócić, jeśli podczas remontu zrezygnować z przebudowy i remontu pomieszczeń. Te rodzaje prac budowlanych wymagają obowiązkowego negocjowania w organach nadzorczych, co pociąga za sobą znaczne koszty finansowe.
5
Można również zmniejszyć ilość zaangażowanych do przeprowadzenia naprawy specjalistów, na przykład, nakleić tapetę sam lub zaprosić małą prywatną ekipę komody z 2-3 osób. Rezygnując z usług projektanta, można wydać mniej pieniędzy, znajdując ciekawe rozwiązania dekoracyjne w internecie lub w specjalistycznych czasopismach.
logo
Kategoria:
Budżet rodzinny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.