Jak zmniejszyć bransoletka

Zegarek (męskie i damskie) najczęściej dostarczane z metalową bransoletą – jest ładniej i bezpieczniej swojego skórzanego odpowiednika, ale przy tym znacznie trudniej ulega dopasowaniu pod rękę właściciela, tak i producenci robią je zazwyczaj z zapasem długości. Jeśli zapomniałeś dopasować bransoletkę przy zakupie, i w pobliżu nie ma godzinnego warsztatu, w którym by to zrobił kreator – można zmniejszyć bransoletka samodzielnie.

Jak zmniejszyć bransoletka

Trzeba

  • – pęseta
  • – cienki szpikulec

Instrukcja

1
Przygotuj stanowisko pracy, na którym nauczysz się bransoletka – na nim nie powinno być nic więcej, a samo miejsce powinno być dobrze oświetlone. Tak samo potrzebne narzędzia – szczypce i cienki szpikulec lub wystarczająco mocna igła.
2
Przede wszystkim, należy odłączyć zamek. Nie jest to konieczne, ale ułatwia pracę. Do tego delikatnie wsuń igłę na kołek łączący bransoletka, i przesuń zamek w bok. Następnie powtórz czynność z drugiej strony lutowania. Delikatnie wyjąć zamek. Uwaga – należy przytrzymać łączący sworzeń! Może pod wpływem sprężyny wypaść i się zgubić.
3
Sprawdź bransoletka – z jednej strony bransoletki kilka ogniw będą się różnić. To dzielone ogniwa przeznaczone do dopasowania bransoletki na długości.
4
Metalowe bransoletki do zegarków są w dwóch podstawowych rodzajów znaczników i strzałów. Określ, do jakiego rodzaju należy twoja bransoletka.
5
Jeśli twój bransoletka wyciskany – znajdź na разъемном ogniwie szczelinę w górnej części ogniwa. Włóż w nią nóż i pociągnąć w kierunku w stronę powinna wyciągnąć podkładka zabezpieczająca, a samo ogniwo rozłączyć. W podobny sposób odłączyć sąsiedniego ogniwo (lub więcej – jeśli to konieczne). Połącz bransoletka.
6
Zmniejszyć bransoletę, składający się z metalowych ogniw, jest znacznie łatwiejsze. Oni zostaną odłączone podobnie zamku.
7
W razie potrzeby mocno zmniejszyć długość bransoletki – zbędne ogniwa należy sprzątać po obu stronach opaski, inaczej zamek może ruszyć się w bok – to nie estetycznie, a on może się samoczynnie otwierać się w takim położeniu.
8
Po tym założyć zamek.
logo
Article Categories:
Akcesoria i biżuteria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *