Jak dobrać szalik

Szalik – akcesoria, zdolny przekształcić nawet najbardziej skromny strój. Jednak, aby stał się on prawdziwą ozdobą, trzeba dokonać właściwego wyboru. Nie kupuj pierwszy dostępny model. Poświęć trochę więcej czasu, ale znajdź ten sam, idealny kolor, wzór, materiał i rozmiar.

Jak dobrać szalik

Instrukcja

1
Rozpocznij wyszukiwanie z dużego sklepu akcesoriów. Tam są setki modeli w różnych kolorach i kształtach. Ponadto, w takich działach znajdują się duże lustra, w których można ocenić siebie z różnych stron, a także sprzedawcy-konsultanci, które mogą dać fachową poradę.
2
Do montażu ubierać się w znanym dla ciebie kolorów. Jeśli jest niezbędne akcesorium pod konkretne ubrania – np. płaszcz lub garnitur – załóż właśnie jej. Będzie bardzo szkoda okazać, że odcień czerwieni w chuście zupełnie nie komponuje się z kolorem sukienki, do którego go kupiłem. Najłatwiej dobrać chustę do czarno-białej kolorystyce – szare, czarne, niebieskie, beżowe i brązowe kolory pasują do wszystkiego.
3
Gładkie ciemne szale są dobre tylko w przypadku bezbłędnie świeżym kolorze twarzy. Jeśli nie posiadasz takowego, należy pamiętać, że czarny, kiedy zrozumiał, że niebieski i fioletowy podkreślą ziemisty odcień skóry, brak rumieńców, zmarszczki i inne niedoskonałości. Doskonałą alternatywą dla ciemnego платку będzie model z dużymi wzorami na białym lub kremowym tle lub odwrotnie, ciemne tło, ozdobione jasnym nadrukami. Taka chusta odciągnąć uwagę od twarzy i bardzo odświeży strój.
4
Zdecyduj, jaki rozmiar cię zadowoli. Klasyczne quady są dostępne w różnych wariantach. Najczęściej występują kwadraty 90 na 90 i 100 na 100 centymetrów. Nadają się do zawiązywania na szyi i jest stosowany jako nakrycia głowy. Jeśli potrzebujesz szal mniejsze, wybierz rozmiar 50 na 50 centymetrów.
5
Oceń materiał, z którego wykonana jest chusta. Najdroższe egzemplarze szyte są z naturalnego jedwabiu lub kaszmiru. Jeśli takie modele są zbyt drogie dla ciebie, wybrać symulację z wysokiej jakości włókien syntetycznych, bawełny lub wiskozy. Przyciśnij ściereczkę do twarzy – ona powinna być przyjemna w dotyku. Upewnij się, że szalik nie ma twardych grubych szwów, które będą drapać skórę i ubrania.
6
Powąchaj szal. Jeśli czujesz ostry zapach, zrezygnuj z zakupu – najprawdopodobniej tkanina została pomalowana niskiej jakości barwnikami, co może stać się przyczyną podrażnień skóry. Spójrz na etykietę – jest tam napisane, jak trzeba opiekować się produktem. Większość chustek można prać ręcznie w ciepłej wodzie. Jednak jeśli tego modelu, co wybierzesz, pokazuje wyłącznie na sucho, zastanów się, czy będziesz w stanie regularnie oddawać chusteczkę do czyszczenia. Jeśli to będzie trudne, poszukaj innej opcji.
logo
Article Categories:
Akcesoria i biżuteria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *