Jak zrobić rozliczenie za ogrzewanie

Zgodnie z artykułem nr 157 LCD federacji ROSYJSKIEJ i zasad świadczenia usług publicznych dla obywateli, zatwierdzonym uchwałą Rządu FR nr 37 z dnia 23 maja 2006 r., rozliczenie płatności za ogrzewanie odbywa się obliczeniowych centrum mieszkaniowo-eksploatacyjnej firmy i są wysyłane do obywateli w postaci gotowych wpływów należnych do 1 dnia każdego miesiąca. Przeliczenie odbywa się 1 raz w roku lub na wniosek mieszkańców, jeśli jakość świadczonych usług, ich się nie podoba.

Jak zrobić rozliczenie za ogrzewanie

Trzeba

  • – akt;
  • – oświadczenie;
  • – paszport;
  • – wpływy komunalnych i ich kserokopie.

Instrukcja

1
Zgodnie z prawem federacji ROSYJSKIEJ rozliczenie za ogrzewanie są zobowiązane przeprowadzać 1 raz w roku, ale ta korekta płatności przewiduje pokrycie kosztów dostawcy w związku z inflacją w ciągu roku.
2
Jeśli jakość dostarczanych usług nie pasuje, masz prawo żądać od dostawcy dokonać przeliczenia opłaty za ogrzewanie w każdej chwili. Do tego trzeba wywołać жилищную komisji i przedstawicieli Rospotriebnadzoru. Upoważnieni przedstawiciele tych organizacji mają obowiązek sporządzić akt na podstawie wyników kontroli i rzeczywistego pomiaru temperatury w mieszkaniu.
3
Jeśli ktoś odmawia ci w twoim wniosek przeprowadzić kontrolę, to masz prawo stworzyć niezależną komisję składającą się z kilku lokatorów, sporządzenie aktu, który muszą podpisać przedstawiciele grupy inicjatywnej mieszkańców i skontaktować się z centrum rozliczeniowe, pisanej wymaga rozliczenia za świadczenie usług, nieodpowiedniej jakości.
4
Przepisy nie wskazują dokładne parametry niskiej jakości usług w zakresie ogrzewania mieszkania, ale jeśli w twoim mieszkaniu temperatura stabilnie poniżej 18 stopni, to jakość usług należy uznać niezadowalający i domagać się ponownie.
5
W przypadku awarii dostawcy dokonać przeliczenia, skontaktuj się z wnioskiem do sądu arbitrażowego. Poproszę paszport, akt komisji mieszkaniowej, Sanitarno lub grupy inicjatywnej mieszkańców, wpływy z usługami płatności za 12 miesięcy, a ich kserokopie. Za niskiej jakości usługi kwota rozliczenia wynosi 15% za każdy miesiąc. Środki pieniężne wpłacone za ogrzewanie, nie wracają, tylko w następnym miesiącu dostaniesz paragon na mniejszą kwotę.
6
Jeśli w twoim domu warto общедомовой lub indywidualny wodomierz energii cieplnej, to rozliczenie za ogrzewanie odbywa się zgodnie ze wskazaniami urządzenia. Przeliczanie w tym przypadku nie jest możliwe, ponieważ płacisz tylko tę energię cieplną, którą bezpłatne.
logo
Kategoria:
Budżet rodzinny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.