Jak zarabiać w czasie kryzysu

Zjawiska kryzysowe w gospodarce są cykliczne. Nawet zdrowa gospodarka w kraju rozwiniętym jest narażona na upuszczenia, czy warto mówić o rynku rosyjskim, który istnieje zaledwie kilka lat. W 2012 roku analitycy zapowiadają drugą falę kryzysu, i trzeba być z góry przygotowanym, aby nie tylko przetrwać, ale i pomnożyć swój kapitał.

Jak zarabiać w czasie kryzysu

Instrukcja

1
Poszerz swoje horyzonty. Sposobów подработки dużo, ale trzeba je umieć zobaczyć. Nie żałujcie sobie, nie popadaj w przygnębienie. Zgodnie z teorią Karola Marksa, własność tylko wtedy można uznać za kapitałem, gdy przynosi zyski. Pomyśl, jak możesz wykorzystać to, co masz.
2
Jeśli masz samochód, to nie iść na prywatną jako kierowca taksówki, który wiąże się z dużym ryzykiem, a skontaktuj się sklepy, restauracje, kawiarnie, apteki i poproś usługi kurierskiej. Ani firma, ani przy tym nie ponosić dodatkowych kosztów, a zyski może przynieść obojgu. Najtrudniejsze w tym – prowadzenie negocjacji z szefem. Właśnie na to wielu po prostu nie mogą się zdecydować. Ale kryzys – nie ma czasu do biegania w miejscu.
3
Mając mieszkanie na własność, nie tylko można zmniejszyć koszty jego utrzymania, ale i uzyskać zysk. Czas kryzysu lepiej przeżyć razem, więc na pół roku-rok można przenieść się do rodziców lub dzieci, a swoje mieszkanie wynajmować. I lepiej nie w długoterminową, a do wynajęcia lub na godziny, szczególnie jeśli twoja nieruchomość znajduje się w centrum. Tak i zawierać mieszkanie lub dom będzie łatwiejsze, a zysk będzie wyższy. Jeśli mieszkanie w pobliżu uczelni, to można wynajmować pokoje studentom na zasadzie Bed&Breakfest, że obejmuje nocleg i śniadanie, które wliczone jest w cenę wynajmu.
4
W czasie kryzysu wiele firm skracają swój personel i tłumaczą ich w niepełnym wymiarze czasu pracy. Jeśli czujesz, że nad tobą wisi groźba zwolnienia z pracy, szukajcie możliwość połączenia tam, gdzie pracujesz. Masz przyjechać pracy, ale tak będzie chronione od redukcji. Nie warto uciekać się do dyrektora z propozycją swojej kandydatury, jeśli ta stanowisko, na które się ubiegamy, jest jeszcze zajęta. Rób to tylko po ogłoszeniu otwartego konkursu.
5
Jeśli jesteś z tych, którzy i w kryzys nie pozostał bez oficjalnego zarobku, to raz spójrz na to, co można robić w wolnym czasie. W ostatnim czasie wiele wrzucili swoje siły na freelancing – zdalne рабоу przez internet. Ale tu trzeba być ostrożnym z dwóch powodów: gwarancji, że otrzymasz swoje wynagrodzenie, nikt nie da; jeśli nie masz zdolności do pisania tekstów lub rysowania wykresów – nie psuć swój wizerunek od samego początku kariery. Freelancing nie toleruje dyletanctwa. Jeśli wykonujesz copywriting lub przepisanie, ubić najpierw rękę na swoim blogu, codziennie zwiększaj swoje umiejętności. Wszystko to pomoże ci dokonać dobrego portfolio. Następnie zarejestruj się na giełdach freelancing i złapać zamówienia. Im wyższa cena i mniejsze wymagania, tym większa szansa, że nie będzie widać wynagrodzenie.
6
Oprócz wypełniania treścią stron internetowych, możesz zająć się wypełnieniem ankiety. Tak, je płacą, ale nawet jeśli będziesz mieć konto na kilka podobnych zasobach, pieniądze, ledwie można zobaczyć wkrótce. Po pierwsze, nie zawsze będzie podchodzić pod wymagania. Po drugie, aby wypłacić pieniądze, trzeba będzie zebrać określoną kwotę. Po trzecie, niektóre ankiet pozwalają wyprowadzić nie pieniądze, a bony na zakupy w sklepach internetowych lub na doładowanie kont telefonów komórkowych. Dlatego należy rozważyć ten wariant nie jako środek подработки. Jeśli masz zajęcie, które przyniesie ci więcej szybki dochód, dawać mu.
7
Sprzedawaj to, że nie musisz. Ostatnio w dużych miastach pojawiły się billboardy znanej aukcji internetowej, wzywając ludzi do sprzedaży jest to, że utknął bez sprawy. W każdym gospodarstwie domowym można znaleźć góry niepotrzebnych rzeczy, które piętrzą się w szafie lub na balkonie. Przyprowadźcie ich do porządku, zrób zdjęcie i umieść reklamy na wirtualnych forach, blogach. Można tam kupić to, co trzeba z dużą oszczędnością.
logo
Article Categories:
Budżet rodzinny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *