Jak obliczyć opłatę za wodę wg licznika

Jeśli w mieszkaniu nie są zainstalowane wodomierze, opłata za wodę odbywa się według liczby zameldowanych mieszkańców i zatwierdzone zgodnie z normą zużycia. Dla Moskwy jest 10,747 m sześc. na osobę miesięcznie, z nich 6,381 sześcian. m zimnej i 4,366 metrów sześciennych gorącej wody. Praktyka pokazuje, że ten standard jest zawyżona. Wysoka wydajność, przyrządy pomiarowe pozwalają obniżyć koszty więcej niż 2 razy. Po zainstalowaniu liczników, opłata za wodę jest obliczana w następujący sposób.

Jak obliczyć opłatę za wodę wg licznika

Instrukcja

1
Wyczyść stan wodomierzy. Większość mieszkań posiada mechanicznymi przyrządami do mocowań kierowniczego. W zależności od modelu w прорезях widoczne są cztery lub pięć czarnych cyfr po lewej stronie przecinka. One oznaczają całe кубометры. Dwie lub trzy czerwone cyfry na prawo od przecinka – to dziesiątych, setnych i kilka tysięcznych metra sześciennego. Спишите liczby i zaokrąglij jego do całości. Odejmij od niego wcześniejsze zeznania, zrobione miesiąc temu. Dostaniesz zużycie wody w metrach sześciennych.
2
Jeśli w mieszkaniu jest zainstalowanych kilka liczników zimnej wody (dwa i więcej), określić zużycie dla każdego z nich, a otrzymane liczby złóż. Dokładnie tak samo jest obliczana całkowite zużycie w przypadku wielu liczników ciepłej wody.
3
Przekazać te dane do księgowości spółki zarządzającej lub centrum rozliczeniowe osobiście, telefonicznie, e-mailem lub przez internet. Ich занесут w odpowiednie rubryki dokumentu płatniczego i na ich podstawie trzeba obliczyć opłatę za wodę. Aby sprawdzić, czy prawidłowo wykonane obliczenia, należy pomnożyć zużycie wody na stosowną cenę. Otrzymaną kwotę porównać z należnego.
4
Pamiętaj o tym, że bramy garażowe wodomierze nie zwalniają cię od konieczności uiszczenia общедомовой przekroczenie wody. Powstaje on w wyniku technologicznych strat, przecieków, korzystania z wody do mycia klatek schodowych i podlewania terenów zieleni, a także nadbagaż konsumpcji niezarejestrowanymi lokatorów mieszkań, w których nie zainstalowano przyrządy pomiarowe. Na przykład, w mieszkaniu bez wodomierzy zarejestrowany jest jeden człowiek, a żyją i korzystają z kanalizacją czworo. Skontaktuj się w spółkę zarządzającą za danymi, na podstawie których raz na kwartał (a w niektórych kodeksu karnego – co miesiąc) dokonuje przeliczenia opłat za wodę.
5
Zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Rządu federacji ROSYJSKIEJ, algorytm przeliczania następny. Podziel się zużycie wody w общедомовым urządzeń księgowych na łączna objętość wody, obliczony do płatności zgodnie z normami zużycia i wskazań wodomierza. Otrzymany współczynnik pomnożyć przez zużycie wody na квартирному licznika i działający tempo. Z tej liczby odejmij już wymienione przez ciebie płatności za wodę. Otrzymasz kwotę korygującą, która pojawia się w rubryce „Przeliczenie” twojego dokumentu płatniczego.
Należy zwrócić uwagę
Wysyłać odczyty wodomierzy mieszkaniowych w spółkę zarządzającą lub centrum rozliczeniowe należy ściśle określonym czasie. W przeciwnym razie opłata za wodę obliczyć nie na licznik, a zgodnie z obowiązującymi przepisami konsumpcji.

logo
Kategoria:
Budżet rodzinny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.