Jak płacić za pomocą SMS

Firmy oferują swoim klientom możliwość płacić za towary lub usługi za pomocą SMS. Zazwyczaj to różne serwisy internetowe czy telefony operatorzy. Warto przy tym być bardzo ostrożnym, aby nie wpaść w ręce oszustów.

Jak płacić za pomocą SMS

Instrukcja

1
Przeczytaj uważnie warunki płatności za pomocą SMS. Dowiedz się, czy jest obsługiwana danych zasobem operator komórkowy, sprawdź cenę i komisji, a także ograniczenia dotyczące kwoty przelewu i ilości operacji. Tak więc, na przykład, jeśli chcesz zapłacić online gry, to zaleca się, aby nie wysyłać SMS z jednym kodem z różnych numerów telefonów, ponieważ to będzie postrzegane przez administratorów jako oszustwo.
2
Sprawdź płatny krótki numer, na który chcesz wysłać płatności za pomocą SMS. Jak zwykle, wiele firm korzysta z tych samych pokoje dla SMS-płatności, więc można dowiedzieć się z wyprzedzeniem prawdziwy koszt takiego tłumaczenia.
3
Wpisz w wyszukiwarce zapytanie z kosztem żądanego i zapoznać się z taryfami dla różnych operatorów. Na przykład, SMS na nr 7099 średnio kosztuje trochę więcej niż 35 zł, więc jeśli trzeba płacić tylko 10 zł, to najprawdopodobniej strona-sprzedający jest oszustem.
4
Wpisz wiadomość SMS, która jest wymagana do dokonania płatności. Zazwyczaj treść wiadomości zawiera informacje o swoim koncie, zakupie i kwoty płatności. Nie warto wymyślać i tworzyć na ich podstawie nadmiar informacji. SMS musi w pełni odpowiadać określonym szczegóły na stronie internetowej sprzedawcy. W przeciwnym przypadku pojawi się nieprawidłowe żądanie płatności i płatności nie dojdzie do adresata.
5
Otrzymasz wiadomość zwrotną o przeniesienie środków z twojego konta na konto sprzedawcy. Jeśli nie otrzymałeś wynagrodzenia towar lub usługę, to ten SMS będzie stanowić dowód płatności.
6
Wyślij kod weryfikacyjny, jeśli płatność za towar odbywa się z podaniem na witrynie internetowej twojego numeru telefonu. W tym przypadku system przetwarza pytanie i wyśle ci SMS-powiadomienie z koniecznością potwierdzenia wypłaty środków z konta telefonu. Wprowadź kod i wyślij wiadomość na podany numer.
logo
Kategoria:
Finanse osobiste

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.