Jak wypłacić wojskowy certyfikat

Żołnierze i niektóre inne kategorie obywateli mają prawo do otrzymania dotacji mieszkaniowych w postaci specjalnych certyfikatów. Oprócz zakupu mieszkania można je zwrócić w gotówce. Jak to zrobić?

Jak wypłacić wojskowy certyfikat

Trzeba

  • – wojskowy certyfikat;
  • – paszport.

Instrukcja

1
Uzyskaj sam certyfikat. Wśród wojskowych na to mają prawo ludzie, end-of-ponad dziesięć lat, увольняющиеся ze służby, weterani Wielkiej wojny ojczyźnianej. Przy tym człowiek nie może być własnością innego mieszkania o powierzchni ponad 18 metrów kwadratowych na jednego żyjącego człowieka. Za wystawieniem certyfikatu skontaktuj się z жилищную komisję do swojej jednostki wojskowej. Ciebie postawią na kolei i tak też się stanie, kiedy jesteś w stanie uzyskać dotację.
2
Z certyfikatem skontaktować się z bankiem i otwórz konto, na które będą przekazane pieniądze w państwowym programie. Trzeba to zrobić szybko, ponieważ termin ważności dotacje zazwyczaj ograniczony kilkoma miesiącami.
3
Znajdź mieszkanie, które chcesz kupić. Najlepiej zrobić to za pośrednictwem agencji nieruchomości, tak jak obudowa certyfikat wymaga składania dodatkowych dokumentów. Powiadom o dostępności dotacji z wyprzedzeniem, ponieważ ich stosowanie sprawi, że ofertę dłuższy. Nie wszyscy sprzedawcy zgadzają się na to. Podpisz wszystkie niezbędne dokumenty kupna-sprzedaży mieszkań.
4
Sprzedaj otrzymany przez ciebie noclegi. Tylko w ten sposób można legalnie wypłacić otrzymany certyfikat. jednak należy pamiętać, że jeśli chcesz pozbyć się mieszkania za mniej niż trzy lata, to trzeba zapłacić 13% podatku od kwoty transakcji. To sprawia, że zarabiają certyfikatu na tyle niekorzystne imprezą. Innym sposobem uzyskania gotówki może być wynajem mieszkania do wynajęcia, jeśli, na przykład, masz możliwość, aby żyć z rodziną. Prawo tego nie zabrania.
Należy zwrócić uwagę
Istnieją różne firmy oferujące swoje usługi w zakresie realizacji budownictwa mieszkaniowego certyfikatu. Traktuj ich ofertą z ostrożnością, ponieważ jedyny legalny sposób korzystać z dotacji to kupić jej mieszkanie lub dom. W przeciwnym razie możesz stać się ofiarą oszustów i stracić pieniądze.

logo
Kategoria:
Finanse osobiste

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.