Jak dobrać narty do wzrostu

Dzisiaj narciarstwo zjazdowe przyciągają coraz więcej ludzi, bo one już dawno wyszły z kategorii drogiego aktywnego wypoczynku i stały się bardziej przystępne. Ludzie, którzy uważają, że poprawnie wybrać i kupić narty łatwo, wysoce błędne. I ten błąd może prowadzić do przyszłych obrażenia. Przed zakupem nart trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, jednym z najważniejszych kryteriów jest wzrost narciarza. Aby prawidłowo obliczyć długość nart, należy wykonać następujące czynności.

Jak dobrać narty do wzrostu

Instrukcja

1
Klasyczne narty.

Najpierw do swojego wzrostu doliczyć 15 cm, a Następnie dodać 5 cm, jeśli twoja waga przekracza wartość formuły „Wzrost minus 100 cm”. W przypadku, gdy masa jest mniejsza od tej wartości, to trzeba odjąć 5 cm z wyniku zaokrągleń. Przy znacznej różnicy wagi i normy, dodawać lub убавляйте 8 cm.

Do jazdy z dużymi łukami lub na prędkość – dodać 3 cm, Jeżeli dla krótkich łuków, to trzeba odjąć 5 cm.

Przykład: Waga narciarz – 65 kg, a jego wzrost – 180 cm.

1. 180+15=195см.

2. 195-5=190cm. (tak jak masa jest mniejsza od wartości formuły „Wzrost minus 100”)

3. 190+3=193см. (tak jak przewiduje jazda na szybkość i wielkimi łukami)

2
Карвинговые narty.

Jeśli jesteś początkujący, to z swojego wzrostu należy odjąć 15-20 cm, jeśli już umiesz jeździć na nartach, trzeba odjąć 5-10 cm Dalej, jak i klasycznych nart.

Porada
W tym przypadku, jeśli wziąć narty na wynajem, to, niezależnie od wzrostu, dla mężczyzn standardowa długość nart – 150-165 cm, a dla kobiet 140-155 cm.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.