Co to jest rzeźba

Słowo „rzeźba” w tłumaczeniu z łaciny (rzeźba) oznacza „высекаю”, „rzeźbię”. Jest to rodzaj sztuki, oparty na zasadzie objętościowo-przestrzennego, fizycznie trójwymiarowego obrazu.

Co to jest rzeźba

Instrukcja

1
Głównym obiektem zdjęcia w rzeźbie jest człowiek, rzadziej – zwierzęta, jeszcze rzadziej – natura i rzeczy.
2
Rzeźbiarze cieszą się językiem naturalnych materiałów i wybierają odpowiedni jego planem: nieskazitelna biel marmuru z jego twardości i jednocześnie delikatnością daje możliwość przekazać fakturę ludzkiej skóry. Granit, диорит, bazalt są odpowiednie do realizacji monumentalnych form. W brązie doskonale przekazywane dynamiczne ruchy, a drzewo przyciąga różnorodnością faktury i tekstury, a także specjalny ciepło.
3
Rzeźba wpływa językiem plastyki i odtwarza ilość środków высекания lub modelowania, artysta zazwyczaj cieszy się prawdziwym kolorem materiały, chociaż czasami stosuje i malowanie.
4
Rozróżnia się dwa podstawowe rodzaje rzeźby: okrągły (posąg, popiersie, statuetka, grupa rzeźb itp.), mieści się ona w przestrzeni i pozwala zobaczyć rzeźbę ze wszystkich stron; oraz terenu, gdzie obraz znajduje się na płaszczyźnie, która stanowi jego tło. Ma on jednocześnie трехмерностью rzeźby i przy tym rozprzestrzenia się podobnie jak na rysunku na płaszczyźnie.
5
W treści i funkcji rzeźby są podzielone na monumentalne, dekoracyjne i karabiny. Monumentalne rzeźby są przeznaczone na konkretne architektoniczne przestrzeń i naturalne otoczenie. Są one przeznaczone dla masowego widza i są, jak zwykle, na placach, ulicach i w parkach. Montowane rzeźby noszą kameralny charakter i są tworzone do dekoracji wnętrz. Im nieodłącznym zainteresowanie wewnętrznego świata człowieka i psychologii. Dekoracyjna – służy do ozdoby życia i identyfikacji głównych podziałów architektury.
6
Cel i zawartość rzeźbiarskiej dzieła określają charakter jego plastycznej struktury, który wpływa na wybór materiału. Od sposobu jego przetwarzania i naturalnych cech zależy rzeźbiarskie techniki.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.