Jak zwiększyć zasięg brelok

Zasięg sygnalizacji na wszystkich systemach bezpieczeństwa jest inny. Producenci alarmów mogą wskazywać zasięg do 2,5 km, Ale w rzeczywistości w warunkach miejskich, gdzie zbyt wiele zakłóceń i obcych fal radiowych, działania pilota może się ograniczać do kilku metrów. Taki stan rzeczy nie podoba właścicieli samochodów i zmusza ich do poszukiwania sposobów zwiększenia zasięgu działania sygnalizacji.

Jak zwiększyć zasięg brelok

Trzeba

  • – przewód do budowy anteny.

Instrukcja

1
Istnieje szereg czynników, które ograniczają promień działania sygnalizacji. Należą do nich domy, drzewa, znalezienie samochodu w garażu lub muszla. A jeśli ona stoi w podziemnym parkingu, sygnał w ogóle może nie być. I w tym przypadku wynająć samochód czuwania możliwe jest tylko za pomocą przycisku awaryjnego wyłączenia Valet. Przyczyniają się do tego obce sygnały radiowe i przeszkody. Im wyżej jesteś, tym większy zasięg pilota. Na przykład, jeśli mieszkasz na 10 piętrze, pole działania alarmu będzie szerszy niż na drugim piętrze, z powodu braku wyraźnych zakłóceń. Nawet jeśli początkowo promień alarmu mały, może wzrosnąć, jeśli sygnał odbija się powierzchnią wody (rzeki, jeziora) lub lodem.
2
Zwiększyć zasięg pilota można bez poważnych ingerencji w system. Zacznij od anteny odbiorczej, która znajduje się w kabinie samochodu. Jeśli alarm bez sprzężenia zwrotnego, pod torpedy schowany blok. Od niego wychodzi mały przewód długiej 10 cm – to jest antena. Нарастите antenę innym przewodem o długości 1-1,5 m. Zdemontować szafie (może być dowolny) i schować antenę w niej.
3
Jeśli alarm sprzężenia zwrotnego, antena będzie znajdować się na przedniej szybie, a nie pod torpedą. Ale przyklejona powinna być w taki sposób, aby między anteną i metalowymi powierzchniami było oddalone o co najmniej 5 cm Silnie obniża się poziom sygnału i w przypadku, gdy antena jest przyklejona na metalizowaną тонировочной folii lub fabrycznym металлизированном напылении.
4
Aby zawsze mieć dobre połączenie z samochodem, ustaw alarm GSM-modułem. Takie systemy alarmowe są zarządzane przez zespoły z telefonu komórkowego. Odpowiednio, i miejsce odbioru będzie tam, gdzie jest zasięg sieci komórkowej. Wszystkie procesy, które dzieją się z samochodem, gdy nie ma w pobliżu, będą wysyłane na twój telefon w postaci połączeń lub sms-ów.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.