Jak wykryć wyciek energii elektrycznej

Samochód rano nie chce zapalić po naładowaniu w przeddzień baterii i wyłączonych odbiornikach lub gaśnie w czasie jazdy z powodu разрядившегося akumulatora? Często te „objawy” odpisać na tzw. wyciek energii elektrycznej. Aby ustalić, dlaczego często rozładowuje się akumulator, należy najpierw sprawdzić jego stan.

Jak wykryć wyciek energii elektrycznej

Trzeba

  • – Woltomierz;
  • – ареометр;
  • – ładowanie widelec.

Instrukcja

1
Usuń brud z obudowy akumulatora, należy go wytrzeć do sucha, tak jak zanieczyszczenia i wilgoć są przyczyną jego rozładowania – woda jest dobrym przewodnikiem prądu elektrycznego. Temperatura otoczenia ma również wpływ na stan akumulatora. Może się rozładować w ciągu nocy, jeśli zostawisz samochód w silny mróz na ulicy lub w неотапливаемом garażu.
2
Zdjąć z akumulatora oba zaciski, czyścić je za pomocą pilnika lub ножика, соскоблив wszystkie żużlu. Sprawdzić stan zacisków na alternatorze, rozruszniku, na obudowie samochodu. Strip wszystkie połączenia, tak jak w żużlu na nich są диэлектриками i blokują przepływu prądu elektrycznego. Zardzewiałe tarcze należy wymienić na nowe. Sprawdź stan eksploratora „silnik – obudowa”.
3
Określ poziom elektrolitu w akumulatorze. Odbywa się to wizualnie. Odkręć wszystkie korki zamykające banki (komórki) akumulatora, i zajrzyj do środka. Elektrolit powinien pokrywać w pełni górne krawędzie płytek. Jeśli jego poziom spadł, wlać do komórki akumulatora wodą destylowaną, którą można kupić w każdym salonie. Po tym wymagane ładowanie baterii.
4
Naładuj akumulator, podłączając do ładowarki wartość natężenia prądu w wysokości 1/10 pojemności akumulatora. Ładowanie powinno odbywać się w ciągu 10-12 godzin.
5
Sprawdź gęstość elektrolitu za pomocą ареометра. Zmierzyć się musi w każdym banku baterii. Normalne jest gęstość równa 1,25-1,27 g/cm3. Jeśli ona przynajmniej w jednej z komórek mniej podanej liczby, praca naładowanego akumulatora będzie nieskuteczne.
6
Sprawdź ładowanie wtyczką napięcie naładowanego akumulatora. To nie powinno spaść w ciągu 5 sekund poniżej 12 volt. Jeśli akumulator nie jest sprawdzona, kupić nowy, albo skontaktuj się z centrum serwisowym w celu jego naprawy. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że po remoncie to może szybko ulec uszkodzeniu.
7
Jak wiadomo, akumulator jest ładowany z alternatora podczas pracy silnika. I jeśli alternator jest uszkodzony, pracy baterii będzie znajdować się w полуразряженном stanie. Aby „zawiesić” przyczynę jego nieefektywnej pracy na alternator, trzeba mieć samochód i przy biegu jałowym pomierzyć napięcie na zaciskach baterii za pomocą woltomierza. Normalnym jest napięcie 14 v, przy niskim poziomie norma – 12 v.
8
Włącz wszystkie odbiorniki elektryczne podczas pracy na biegu jałowym silniku samochodu i ponownie zmierz napięcie na akumulatorze. Jeśli napięcie spadło poniżej 14 v, w generatorze jest usterka. Niestety, samodzielnie wykonać naprawy alternatora bez specjalistycznej wiedzy jest dość trudne. Skontaktuj się z tym problemem do doświadczonego автоэлектрику.
Należy zwrócić uwagę
Awaria jakiegokolwiek konsumenta w sieci nie ma wpływu na stan baterii i zmiana ogólnego napięcia w sieci, tak jak w tym przypadku, po prostu się spali bezpiecznik tego konsumenta.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.